На Житомирщині прокуратура повернула державі з незаконного володіння землі оборони вартістю 186 млн грн

За позовом Житомирської обласної прокуратури рішенням суду приватне товариство зобов’язали повернути Житомирській обласній військовій адміністрації 7,5 га земель оборони з цільовим призначенням для ведення лісового господарства.

Йдеться про земельну ділянку вартістю 186 млн грн, що на території Станишівської сільської ради Житомирського району (за межами с. Зарічани).

У 2019 році приватне товариство, з метою будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення, зареєструвало на землю право оренди. А згодом ділянку розділили на три окремі, з присвоєнням нових кадастрових номерів.

Однак прокурори встановили, що право оренди зареєстровано незаконно. Відповідач використав недостовірні відомості з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Її сформовано на підставі розпоряджень, які суд свого часу визнав незаконними, а також недійсного договору оренди.

До того ж, під час відведення землі незаконно змінено її цільове призначення та вилучено у постійного землекористувача – ДП Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат Міністерства оборони України.

Фактично товариство повторно вчинило дії щодо заволодіння і використання земель оборони, без жодного рішення та правовстановлюючих документів.

За таких умов державі створено перешкоди у користуванні та розпорядженні своїм майном.

Житомирська обласна прокуратура, в інтересах держави, звернулась до суду.

Наразі позов щодо усунення перешкод у користуванні і розпорядженні землею шляхом скасування держреєстрації права оренди та повернення її законному користувачу задоволено.

Також Господарським судом Житомирської області скасовано держреєстрацію усіх трьох ділянок у Держземкадастрі як земель рекреаційного призначення.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 09.07.2024

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа