На Святвечір Юлія Тимошенко втрачала свідомість, а влада це приховала (доповнено)

Як випливає з заяви фракції «БЮТ-Батьківщина» у Верховній Раді, У п’ятницю, 6 січня, приблизно о 22.30 Юлія Тимошенко раптово втратила свідомість відразу після прийому ліків, які їй надали працівники колонії у зв’язку із захворюванням на ГРВІ.

Співкамерниця Юлії Тимошенко почала грюкати у двері, намагаючись викликати допомогу. Незважаючи на постійний відеонагляд в камері, який, за словами пенітенціарної служби, встановлений для безпеки ув’язнених, лише через 20 хвилин двері камери відчинилися і до неї прибули тюремні медики, які почали реанімаційні заходи для того, щоб повернути Юлію Тимошенко до життя.

Остаточно вивести лідера партії «Батьківщина» з критичного стану лікарям вдалося тільки після опівночі. Протягом більше ніж 2 годин тиск у Юлії Тимошенко був катастрофічно низьким і складав 60/40.

О другій годині в ніч на 7 січня був терміново скликаний консиліум, який призначив проведення клінічного обстеження. Саме тому наступного дня Юлію Тимошенко було терміново вивезено до харківської лікарні, де було зроблено інструментальні дослідження (рентген, МРТ, КТ) та взято аналіз крові.

Офіційної відповіді про причини втрати свідомості комісія МОЗ так і не надала, приховавши цей факт та традиційно дезінформувавши громадськість про «задовільний» стан здоров’я Юлії Тимошенко.

Тепер фрація «БЮТ-Батьківщина» вимагає до Верховної Ради України керівника Пенітенціарної служби для надання пояснень про події, що відбувалися у Качанівській колонії в ніч з 6 на 7 січня.

Цікаво, коли Віктор Янукович оцінить, що політичні збитки, які він несе від перебування Юлії Тимошенко в ув’язненні більші, від тих, які вона йому б зробила на волі?

Доповнено за результатами інтерв’ю Голови Державної пенітенціарної служби Олександра Лісіцкова:

Голова Державної пенітенціарної служби Олександр Лісіцков запевняє, що Юлія Тимошенко відчула себе зле після прийняття душу.

Про це він заявив журналістам у Верховній Раді, коментуючи заяву Олександра Турчинова про те, що Тимошенко 6 січня на дві години втратила свідомість.

“Це було 6 числа, ввечері. Тимошенко прийняла душ, хвилин 30 була в душі, після цього відчула недомагання. Вона попросила співкамерницю запросити лікаря. Буквально впродовж 4 хвилин прибули черговий лікар та медсестра, вони поміряли пульс. Тиск дійсно був понижений. Була зроблена ін’єкція і було запропоновано поставити крапельницю, після цього через 5-10 хвилин тиск стабілізувався”, – сказав Лісіцков.

За його словами, у результаті тиск Тимошенко стабілізувався до показника 100 на 60.

Лісіцков також спростував заяву Турчинова про те, що Тимошенко була без свідомості

“Я в цей момент не був, але я знаю, що вона свідомість не втрачала. Може, у неї запаморочилося в голові під час падіння тиску. Це буває, кожен з нас, хто був у лазні, у парилці парився, виходив і в нього голова паморочилася”, – сказав він.

Водночас заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моїсеєнко, яка входить до комісії МОЗ щодо нагляду за станом здоров’я Тимошенко, повідомила, що комісія прибула до колонії “в районі першої години ночі 7 січня”.

“Я Тимошенко не бачила без свідомості. Вона поскаржилася на запаморочення. Коли ми приїхали, стан її здоров’я був задовільний. Лікування вона переносить нормально, я буквально сьогодні знову телефонувала, і загрози життю не виявлено”, – сказала вона.

За словами Моїсеєнко, Тимошенко багато разів пропонували здати аналізи у колонії, але вона відмовлялася.

Однак, за її словами, 7 січня, після запаморочення, екс-прем’єра обстежили на території Харківської обласної клінічної лікарні, і з її згоди у неї було взято кілька аналізів, зокрема, аналіз крові.

Моїсеєнко також спростувала інформацію про те, що Тимошенко не може самостійно пересуватися.

“Вона ходить, вона пересувається, вона сильна жінка, вона піднімається”, – сказала вона.

“Є певний больовий синдром, але при такому захворюванні найголовніше – це рух, його треба відновлювати і посилювати. Якраз для цього потрібен комплексний масаж та лікувальна фізкультура”, – зазначила Моїсеєнко

У свою чергу Лісіцков додав, що, крім цього, Тимошенко слід побільше дихати свіжим повітрям.

Українська правда

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа