На Полтавщині судитимуть шістьох працівників СІЗО, які катували ув’язненого

Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування щодо шести співробітників Полтавського слідчого ізолятора, які жорстоко катували ув’язненого. Обвинувальний акт скеровано до суду.

За даними слідства, один з в’язнів висловлював невдоволення умовами утримання. Начальник відділу режиму й охорони вирішив провчити його та наказав створити «камеру тортур». Для цього на території медичної частини облаштували спеціальне приміщення. Потерпілого прикували кайданками до металевого ліжка, а ноги зв’язали мотузками. Його залишили без їжі, води та можливості скористатися туалетом понад добу.

 

Керівник відділу спостерігав за катуванням через монітори відеоспостереження та особисто перевіряв процес, періодично заходячи у приміщення. Коли ув’язнений намагався послабити пута, начальник кликав підлеглих, аби ті знову їх затягнули.

Щоб приховати злочин, працівники СІЗО намагалися видалити відеозаписи з камер спостереження, але слідчим ДБР вдалося віднайти копії. Загалом під час розслідування проведено 9 обшуків, 56 допитів, 8 експертиз та 19 оглядів відеозаписів і речових доказів.

До суду направлено обвинувальний акт стосовно начальника відділу, чергового помічника начальника установи, трьох старших по корпусу та молодшого інспектора відділу режиму і охорони. Всі вони обвинувачуються у катуванні (ч. 3 ст. 127 КК України).

Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі. Двоє фігурантів уже звільнені, решта відсторонені від посад.

Процесуальне керівництво здійснює Полтавська обласна прокуратура.

Отримано з поштової розсилки ДБР

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа