На півночі Харківщини війська рф імітують активність, сил для наступу там немає

СинєгубовРосійські війська намагаються показати свою присутність вздовж кордону, аби відволікти увагу Сил оборони та залякувати населення. Літаки Іл, приземлення яких зафіксували нещодавно в Бєлгороді, доставили не особовий склад, а ракети для ЗРК С-300.

Про це на брифінгу 12 січня розповів начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Декілька днів тому приземлилися чотири Іл, і одразу пабліками поширилася паніка, що прибули війська. Звичайно, наші спецпідрозділи, розвідка, СБУ працюють над цим. Встановили, що дійсно було приземлення, однак вони привезли снаряди для С-300, якими потім і обстрілювали наші території», — сказав Синєгубов.

Він наголосив, що ситуація цілодобово відстежується.

«Щодо інформації про ймовірність наступу на Харків з півночі, яка шириться деякими пабліками, сил для активних штурмових дій там наразі недостатньо. Так, певні сили ми там спостерігаємо, однак це, скоріше, для того, щоб показати свою присутність. Сил та засобів, які б свідчили про намір іти в штурм, немає. Однак ми моніторимо ситуацію 24/7», — запевник начальник ОВА.

Він розповів, що росіяни влаштовують «показові виступи» на прикордонні.

«Декілька днів тому прибуло кілька рот «Шторм Z». Їх посадили на БТРи, намалювали букву «Z» і пустили кататися вздовж державного кордону, однак на безпечній відстані від наших військових. Це були демонстративні покази, що «ми тут». Щоб, можливо, застерегти наші війська щодо якихось активних дій», — зазначив Синєгубов.

На Куп’янщині, за його інформацією, кількість ворожих атак зменшилася, війська рф продовжують накопичувати сили та проводять ротації. За минулу добу ЗСУ відбили дві атаки біля Синьківки.

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа