На Одещині за матеріалами ДБР судитимуть правоохоронців, які «заробили» на наркоділках сотні тисяч доларів

«заробили» на наркоділках

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно трьох правоохоронців з Одещини, які вистежували торгівців наркотиками і забирали у них гроші, не реєструючи кримінальні провадження.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Незаконну схему заробітку організували троє чинних та один колишній правоохоронець. Фігуранти залучили до схеми керівника одного з одеських поштових відділень та отримували від нього інформацію щодо клієнтів, які можуть отримувати у відправленнях наркотики. Після отримання посилки громадянина на виході вже чекали правоохоронці.

Погрожуючи притягненням до кримінальної відповідальності за зберігання та збут наркотичних речовин, «ділки в погонах» вимагали із затриманих гроші. «Розв’язання питання» коштувало до 10 тисяч доларів США.

У деяких випадках жертвами фігурантів були люди, які отримували в посилках не наркотики, а звичайні електронні сигарети. Проте правоохоронці погрожували їм тим, що все одно зможуть притягнути їх до відповідальності за розповсюдження наркотиків.

Інколи правоохоронці вели людину з посилкою до її оселі, де проводили незаконний обшук та крім хабаря забирали знайдені гроші. Так в одному з епізодів, крім «відкупних» у 10 тисяч доларів США, вони викрали у чоловіка ще й майже 100 тисяч доларів США.

Наразі слідством встановлено п’ять епізодів вимагання та крадіжки грошей у громадян.

Троє правоохоронців та керівник поштового відділення обвинувачуються у крадіжці, вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 2, ч. 3 ст. 146, ч. 2, ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 189, ч. 5 ст. 185, ч. 3 ст. 368 КК України).

Колишній правоохоронець, який брав участь у злочині, наразі оголошений у міжнародний розшук. Матеріали щодо нього виділені в окреме кримінальне провадження.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Процесуальне керівництво здійснює Одеська обласна прокуратура.

Отримано з поштової розсилки ДБР

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа