На Одещині правоохоронці ліквідували міжнародний канал торгівлі людьми

Оперативники Одеського прикордонного загону спільно з представниками міграційної поліції ГУНП в Одеській області припинили функціонування каналу торгівлі людьми у формі трудової експлуатації.

Організувала злочинний бізнес 56 – річна одеситка. Зловмисниця шляхом обману підшукувала жінок з уразливим станом та з низьким соціальним рівнем життя для роботи за кордоном, насправді ж українки потрапляли до трудового рабства.

По прибуттю до Румунії зловмисниця обмежувала їх в пересуванні та схиляла до співпраці. Також жінка заставляла своїх жертв звертатися до державних органів для оформлення соціальних допомог у статусі біженців. Після здійснення таких дій особам нараховувалися відповідні виплати. Використовуючи положення жертв, зловмисниця відбирала у них документи та кошти.

В рамках кримінального провадження правоохоронці провели санкціонований обшук за місцем проживання фігурантки справи. У домоволодіннях зловмисниці виявили низку румунських документів для соціальних виплат потерпілим, мобільні телефони, сім-карти різних операторів, банківські картки Румунії та грошові кошти.

Наразі фігурантку злочинної схеми затримано та повідомлено їй про підозру за ст. 149 «Торгівля людьми» Кримінального кодексу України.

Викриття міжнародного каналу торгівлі людьми відбулося в результаті комплексу заходів, проведених оперативниками Одеського прикордонного загону спільно зі співробітниками міграційної поліції ГУНП в Одеській області під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.

Державна прикордонна служба України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа