На Львівщині поліція затримала «смотрящих» за вимагання 100 000 гривень з підприємця

GEsaEMkaUAE_CE2

У разі несплати коштів фігуранти погрожували завдати моральних страждань та знищити майно потерпілого та його рідних. Наступні 12 років вони можуть провести за ґратами.

За даними оперативників Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Нацполіції, група осіб – так звані «смотрящі» за містами Трускавець, Борислав та Стебник, залякуванням і погрозами змушували місцевих підприємців сплачувати їм надумані борги. В такий спосіб раніше засуджені покращували своє матеріальне становище.

В одного з підприємців фігуранти вимагали 100 000 гривень. Побоюючись фізичної розправи та за відсутності всієї суми, потерпілий віддавав «борг» частинами.

24 січня в Трускавці оперативники УСР спільно зі слідчими ГУНП у Львівській області затримали двох «смотрящих» під час отримання від потерпілого 40 000 гривень – частини вигаданого боргу. Обидва затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

GEsaFltbwAAIcdI

Їм повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

За скоєне зловмисникам може загрожувати до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Заходи з викриття проводилися спільно з працівниками оперативного відділу ДУ «Дрогобицька виправна колонія № 40». Процесуальне керівництво здійснює Львівська обласна прокуратура.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа