Чоловік прямував рейсовим автобусом на виїзд з України через пункт пропуску «Ужгород». На паспортний контроль він надав копію інформаційної сторінки закордонного паспорта громадянина Нігерії. Чоловік розповів прикордонникам, що проживає в Одесі, а паспорт втратив під час останніх обстрілів у місті.
Коли інспектор порівняв світлину з особою пред’явника, він помітив, що на фото зображена інша людина. До того ж, правоохоронці встановили, що власник закордонного паспорта залишив територію України ще на початку повномасштабного вторгнення.
![](https://ukrpohliad.org/wp-content/uploads/2024/03/431572479_745902944386804_1952068164426592637_n.jpg)
Під час бесіди він зізнався, що насправді є громадянином України та проживає у Києві. З огляду на схожість із іноземцем, він вирішив скористатися фото його паспорта та вигадав легенду.
Українцеві відмовили у пропуску через кордон. Щодо нього було складено адміністративно-процесуальні документи за ч.1 ст.204-1 КУпАП «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України». Справу буде передано до суду.
Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон