На Хмельниччині судитимуть членів злочинної групи, які завдали держбюджету понад дев’ять мільйонів гривень збитків на ремонті доріг

Обвинувачені — службові особи державної установи з утримання автомобільних доріг та посадовці підрядної організації.

Поліцейські встановили, що у тендері на ремонт дорожнього покриття  перемогла комерційна столична організація. Відтак між замовником послуг і фірмою-підрядником було укладено низку договорів на виконання певних робіт.

З метою привласнення бюджетних коштів, виділених на експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного значення, фігуранти розробили злочинну “схему”.  До актів виконаних будівельних робіт фігуранти вносили неправдиві дані щодо обсягів проведених робіт та вартості використаних матеріалів. На підставі офіційно завірених паперів зловмисники отримували гроші з бюджету для подальших робіт, які не виконувалися в повному обсязі.

Експертними дослідженнями встановлено завдання збитків у понад дев’ять мільйонів гривень.

Обвинувальний акт скеровано до суду стосовно трьох осіб. Директора підрядної організації обвинувачено за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. Двом службовцям державної установи інкримінують службову недбалість (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Хмельницька обласна прокуратура.

Наразі працівниками УСР в Хмельницькій області продовжується робота в даному напрямку та вирішується питання про оголошення підозри іншим учасникам схеми, які причетні до привласнення близько семи мільйонів гривень на ремонті інших ділянок доріг в регіоні.

Департамент стратегічних розслідувань  Національної поліції України 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа