На Харківщині сапери виявили мінне поле з “відьмами” і “жабами”

Небезпечні боєприпаси правоохоронці виявили після підриву трьох чоловіків, двоє з яких отримали не сумісні з життям травми.

16 лютого на полі між селами Довгеньке та Сулигівка Ізюмського району троє чоловіків підірвалися на вибуховому предметі. Двоє з них загинули, третього доставили в лікарню.

За адресою у складі зведеного загону вибухотехнічної служби Національної поліції України виїжджали заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення вибухобезпеки управління вибухотехнічної служби ГУНП у місті Києві Андрій Примачок та інспектор відділу техніко-криміналістичного забезпечення управління вибухотехнічної служби ГУНП у місті Києві Олексій Семенюк.

За висновком фахівців-вибухотехніків, чоловіки травмувалися внаслідок вибуху протипіхотної осколкової вистрибуючої міни кругового ураження ОЗМ-72. Це одна з найсмертоносніших мін. Може спрацьовувати дистанційно або встановлюватися на розтяжку. Її ще називають «відьма» або «жаба». При спрацьовуванні міна “вистрибує” на висоту 90-110 см і вибухає. Під час вибуху навкруги з ревучим звуком розлітаються осколки сталевих елементів.

Поліцейські під час огляду виявили ще дві міни ОЗМ-72 на дротових розтяжках, які були знешкоджені на місці.

Поруч з місцем підриву людей вибухотехніки виявили дворядне протитанкове мінне поле з мінами ТМ-62М та підривачем МВП-62. Робота з розмінування триває.

Поліція закликає бути максимально обережними та не наближатися до незнайомих предметів, пересуватися тільки асфальтованими доріжками та у разі виявлення невідомих предметів викликати службу ДСНС за номером «101» або дзвонити на спецлінію поліції «102».

 

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа