На Буковині перед судом постане організатор схеми незаконного перетину кордону України для ухилянтів

Серед причетних до протиправної діяльності — колишній керівник апарату обласної військової адміністрації та її очільник того періоду.

Викрили учасників схеми оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та обласного управління в Чернівецькій області спільно зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції.

У ході слідства встановлено, що після початку повномасштабних бойових дій на території України, фігуранти налагодили канал незаконного переправлення чоловіків призовного віку за межі країни. Маючи безпосередній доступ до формування списків на виїзд, фігуранти обіцяли ухилянтам посприяти у незаконному перетині кордону за певну грошову винагороду.

Минулого року правоохоронці провели майже два десятки обшуків за місцями проживання, в службових приміщеннях та транспортних засобах фігурантів. Вилучили документацію, компʼютерну техніку та «чорнові» записи.

У результаті опрацювання виявлених речових доказів було встановлено 206 осіб, які після незаконного перетину кордону не повернулися на територію України.

Обвинувальний акт стосовно колишньої керівниці апарату ОВА за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України та несанкціонованих дій з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї (ч. 2 ст. 332 та ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України) направлено до суду.

Досудове розслідування кримінального провадження щодо іншого фігуранта — ексначальника обласної військової адміністрації — триває.

Наразі встановлюються інші посадові особи, які можуть бути причетними до вказаної корупційної схеми.

Заходи з викриття протиправної діяльності проводились за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

 

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа