У Києві, на урочистій учті до 65-річчя часопису ОУН, зібралися три редактори славетного «Шляху Перемоги» Андрій Гайдамаха, Марія Базелюк, Віктор Рог, численні автори, читачі, працівники редакції та адміністрації, жертводавці, шанувальники бандерівського тижневика. Ділилися спогадами, вітали, бажали.
«Многая літа» офіціозу ОУН бажали лідер Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь, кандидат юридичних наук Леонтій Шипілов, депутат Київради Юрій Сиротюк, кандидат історичних наук Богдан Галайко, директор Центру краєзнавства, туризму та національно патріотичного виховання Сергій Неділько, журналіст Ростислав Мартинюк, заступник голови Інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак та інші гості.
«Одна газета на всіх бандерівців світу, для людей Ідеї і Чину, лицарів Честі.
Дуже дякую, друзі, за те, що ви такі є.
Я тримаюся тієї ж думки, яку висловив на шпальтах «Шляху Перемоги» іще в далекому 1996 році: «Якщо на Україну насунуться чорні хмари, то ми відкладемо «Тору», «Біблію», «Коран» – і нашою настільною книгою буде «Українська партизанка».
Читаю саме ту газету, яку робив Степан Бандера», – сказав у вітальному слові Ельхан Нурієв.
1954 року, в критичні моменти відходу «двійкарів», ОУН Степана Бандери заснувала повноформатний тижневик «Шлях Перемоги». Загальнополітичний. Передплатити який мали за обов’язок три покоління націоналістів на 5 континентах.
Саме ця газета з року в рік повторювала одне: «Війна України з Московщиною НЕЗВОРОТНЯ!». У тому числі «Шлях Перемоги» про це писав усі 23 роки роботи в Києві та Львові. Але досі навіть серед генералів розпачають: «Хто ж знав, що Москва нападе на Україну??»
Отак! Хто ж знав…
Славетні й часто невідомі для нас імена: Ярослав Бенцаль, Данило Чайковський, Дмитро Штикало, Степан Ленкавський, Володимир Косик, Степан Галамай, Анатоль Бедрій, Степан Галамай, Андрій Гайдамаха, Іван Кашуба, Андрій Васькович, Володимир Панчук, Володимир Леник, Ярослав Сватко, Марія Базелюк і, нарешті, Віктор Рог – це все головні редактори бандерівського часопису «Шлях Перемоги». А ще ж адміністратори, кольпортери, кореспонденти…
Бандерівський pen-клуб. На-незабудь. Серед його членів і сам Степан Бандера. Революціонер і журналіст.
65 років антиколоніальної боротьби. Справжня українська журналістика. Тільки український інтерес – нічого більше.
Вітаємо!
Леонтій Носенко