Міжнародні експерти встановили тип північнокорейської ракети, яка вдарила по Харкову 2 січня

Національні та міжнародні експерти підтвердили, що 2 січня по Харкову вдарила північнокорейська ракета KN-23. 

Про це на пресконференції 14 березня сказав прокурор Харківської області Олександр Фільчаков. 

«Зараз в нашому регіоні офіційно зафіксовано один випадок застосування російською федерацією північнокорейської ракети KN-23, вона ще називається Hwasong-11. Ми отримали відповідні висновки і національних, і міжнародних експертів, що 2 січня поточного року ця північнокорейська ракета влучила по будинку №1 по проспекту Незалежності», — сказав Фільчаков. 

За його словами, росіяни використовували такого типу ракету, ймовірно, ще у щонайменше двох випадках, зокрема 7 лютого під час удару по Слобідському району Харкова. Уламок цієї ракети прокурор показав на пресконференції. 

«Ви можете побачити, тут є маркування. 11 лютого — це найменування військового заводу Північної Кореї [«Завод 11 лютого»], яка виготовляє ці ракети. Ми зараз очікуємо результати судової воєнної експертизи, вже після якої ми можемо відверто сказати, що є ще такі випадки. Взагалі по території України з початку повномасштабного вторгнення російської федерації зафіксовано 50 випадків, коли рф застосувала північнокорейські ракети. Вони застосовували їх в шести регіонах нашої держави, в тому числі в Харківській області», — повідомив прокурор Харківщини.

За інформацією прокуратури області, корейська ракета виконана з низькою якістю, водночас має більшу дальність, ніж «Іскандер» (700 км та 250 км відповідно), але недосконалу систему управління та наднизьку точність.

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа