Хоча спостерігачі СКУ зафіксували поодинокі порушення під час їхньої місії, ці недоліки не вплинули на результат виборів. Більшість виборців мали можливість виявити свою волю день виборів, незважаючи на складну ситуацію на Сході та Півдні України. Явка виборців, що перевищувала 60% (за винятком тих регіонів, які не були підконтрольні владі) засвідчила, що більшість українського населення змогла повною мірою взяти участь у політичному процесі країни.
Місія СКУ запропонувала ряд рекомендацій для потенційних покращень виборчого процесу, в тому числі й наступні:
(і) президентські вибори мають проводитись окремо від муніципальних виборів з метою уникнення ускладнених адміністративних процедур та довгих черг виборців;
(іі) виборцям має бути надане право подавати скарги та бути доданими до списків виборців у день виборів, якщо їхні заяви є правомірними та
(ііі) громадянам України, що проживають закордоном, має бути надана можливість скористатися своїм правом голосу не лише в Посольствах/Консульствах, але також на виборчих дільницях, організованих за межами дипломатичних представництв України.
“Як і під час своїх попередніх спостережних місій, СКУ розгорнув Місію, що складалася із добровольців, які робили моніторинг та звітували про ці доленосні вибори в Україні. Я вірю, що це є свідченням рівня нашої місії та відданості наших спостерігачів з 22 країн, які спостерігали демократію в дії під час позачергових президентських виборів 25 травня 2014 р.”, – заявив Голова Місії СКУ суддя Богдан Футей.