Міністр Табачник назвав українську мову «ненужной»

Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачнік на зустрічі з вчителями Росії заявив, що перестав нав’язувати регіонам підручники на непотрібні мові.

Відео було зняте у Києві у травні 2012 року на зібранні вчителів Росії, де Табачник заявив:

«Якщо говорити про те, що зробила демократизація, то ми перестали нав’язувати регіонам підручники на непотрібній мові. Бюджет задихається, я бачив це апокаліптичне похмуре видовище. За кілька років, наприклад, не розпаковані підручники в АР Крим. Запитую наших поважних директорів департаментів, заступників міністра: навіщо ви возите підручники в ті регіони, де батьки все одно їх купують іншою мовою? Чую: Ну, така команда. Ми третій рік у мовному сенсі повністю йдемо від побажання кожної школи. Вона замовляє і отримує той комплект підручників, які замовила».

Також Табачник похвалився, що зняв табу на російську мову у вищих навчальних закладах, яке ввів його попередник (Іван Вакарчук, – ред.), заборонивши викладати російською мовою у вишах. А ефект від цього, як заявив Табачник, це те, що російські студенти хлинули вчитися в Україну. Сьогодні – більше 6 тис. росіян-контрактників вчаться в українських вишах і більше 7 тис. українських студентів вчаться в Росії.

Нагадаємо, у серпні 2011 року школам Львівської області не вистачало 20% підручників яких просто не завезли. Така ситуація спостерігалася і в інших регіонах України. Учням пропонували вдруковувати частини текстів з Інтернету. У грудні 2011 року по всій Україні школам не вистачало підручників для перших і одинадцятих класів. Станом на лютий цього року українським одинадцятикласникам досі бракувало підручників і не було по чому готуватися до ЗНО.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа