Мер Ґданська помер. Був лібералом і підтримував Україну

admaowicz-768x869

Мер Ґданська Павел Адамовіч помер після операції, яку провели лікарі після вчорашнього нападу на нього. Адамовіч – відомий своїми ліберальними поглядами. Він  був причетний також до українських справ. Українці  згадують мера міста Ґданська як людину, яка завжди підтримувала Україну.

Поки Адамовіч боровся за життя, українці у Польщі поширювали інформацію в соціальних мережах, що підуть на акцію на його підтримку. „Підтримаймо мера! Пане мере, ми з Вами”, – так вони закликали на Фейсбуці приєднатися до віча проти ненависті та насильства, яке заплановано на 14 січня.

Трагедія сталась у неділю ввечері. Коли Павел Адамович на сцені дякував людям за підтримку „Оркестра святкової допомоги” (відома благодійна щорічна польська акція), на нього накинувся Стефан В. і вдарив принаймні двічі ножем в груди –  в районі серця. Як виявилося пізніше, 27-річний нападник раніше відбув ув’язнення за розбійні напади.

– Це страшна новина, – говорить Єлизавета Кремінська, голова Поморського відділу Об’єднання українців у Польщі, яка згадує мера міста як людину, яка підтримувала Україну. – Дуже символічним був жест, коли Павел Адамовіч під час Помаранчевої революції повісив на пам’ятнику Нептуна у Ґданську оранжевий шарф. Подібно було у грудні 2013 р., коли тільки почався Майдан в Україні, він повісив на ялинці перед входом до греко-католицького храму синьо-жовті прикраси, – згадує діячка Об’єднання.

adamaowicz-pamjatnyk-wolodymyra-768x511

Адамович був теж присутній під час відкриття пам’ятника Св. Володимира на прицерковній площі у Гданську у травні 2015 року. У ході врочистості він відзначив, що Ґданськ на карті Європи і в культурно-політичному просторі з’явився 997 р. з християнською місією св. Войцеха. Зазначив теж, що серед символів міста є хреститель Русі-України – князь Володимир Великий, який своїм образом буде ґданщанам і гостям міста нагадувати, що Європа складається зі східної та західної «легень».

Єлизавета Кремінська додає, що завдяки сприянню Павла Адамовича українська меншина мала велику фінансову підтримку для реалізації своїх проектів.
– Завдяки рішенню мера ми користуємося безкоштовно приміщенями для  нашої домівки. Місто на чолі з Павлом Адамовичом першим у Польщі опрацювало модель співпраці та підтримки мігрантів. Він сам завжди виступав проти насильства і расизму, – додає українка з Гданська.

Дехто з українців може пам’ятати мера Ґданська завдяки його участі у вікритті Фестивалю української культури у Сопоті у 2000 р.

Варто додати, що навесні цього року у Львові відрито офіс представництва Федерації роботодавців Поморського воєводства. Це стало першою подібною ініціативою польського міста за межами східного кордону. Його завдання полягає не лише в рекрутації нових працівників для підприємств Поморського воєводства, а й проведені статистичних досліджень, необхідних, щоб краще зрозуміти, хто з українців обирає для працевлаштування Ґданськ, а хто і з яких причин – інші польські міста.

Наше Слово, Варшава

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа