Медалі Шептицького цього року вручать Ліні Костенко та Бернару-Анрі Леві

Подія запланована на середу, 30 квітня, у будівлі Капітолію у Вашинґтоні.

Найвидатніша українська поетеса сучасності Ліна Костенко доєднається до церемонії з Києва онлайн. Бернар-Анрі Леві, всесвітньо відомий французький філософ та кінорежисер, отримає нагороду особисто.

Нагороду було засновано у 2012 році Єврейською конфедерацією України як відзнаку видатних особистостей за їхній вагомий внесок у поглиблення та зміцнення відносин між українським та єврейським народами. У 2013 році ініціативу підтримала канадська недержавна організація «Українсько-єврейська зустріч».

Цьогоріч Медалі Шептицького у Капітолії вручатимуть: Борис Ложкін, президент Єврейської конфедерації України, віцепрезидент Всесвітнього Єврейського Конґресу, та голова правління «Українсько-єврейської зустрічі» Джеймс Темертей.

Ліна Костенко у своїх творах завжди відстоювала людську гідність та права народів на самовизначення, в тому числі євреїв. Через це за радянських часів її твори забороняли.
Поезії та проза Ліни Костенко і по сьогодні надихають українців у їхній боротьбі проти російської агресії. Сміливість говорити правду і ставати на захист скривджених і знедолених завжди були невід’ємною рисою Ліни Костенко. Так само вчиняв свого часу і Митрополит Андрей Шептицький.

Французький філософ і кінорежисер Бернар-Анрі Леві є одним з найвидатніших західних інтелектуалів. Його авторству належать 49 книг і 9 фільмів, зокрема про боротьбу України проти російської агресії.
Єврей за походженням, Леві у 2014 році виступив перед учасниками Революції Гідності на Майдані Незалежності у Києві. Він також представляв Президента Франції на 75-й річниці вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.
Під час повномасштабного російського вторгнення Бернар-Анрі Леві зняв три документальні фільми про українців, що протистоять російській навалі: «Чому Україна» (2022), «Слава Україні» (2023) та «Героям Слава» (2023). Четверта стрічка – «Наша війна» – має з’явитися влітку 2025 року. Як і Митрополит Шептицький, Бернар-Анрі Леві у своїх творах завжди відстоює права людини та народів на самовизначення.

Митрополит Андрей Шептицький очолював Українську греко-католицьку церкву з 1901 по 1944 роки. Під час Другої світової війни під його проводом у монастирях Заходу України було врятовано кількасот євреїв, переважно дітей. Навіть у своїх митрополичих палатах Шептицький особисто переховував євреїв.
Андрей Шептицький відкрито виступав проти нацистської політики знищення єврейського народу. Про це він не боявся казати навіть рейхсфюреру СС Гіммлеру. А у своїх листах до Папи Римського Пія XII писав про жахи Голокосту на теренах України, називаючи ті події «повною деградацією людства». У листопаді 1942 року Митрополит опублікував пастирське послання «Не убий», закликаючи своїх парафіян не брати участі у звірствах проти євреїв.

Церемонія нагородження відбудеться у середу, 30 квітня, у Вашинґтоні.
Коли: 30 квітня о 18:15 за Вашинґтоном (1 травня о 1:15 за київським часом).

Де: 1st St SE, Washington DC 20515, USA. U.S. Capitol Visitor Center, Room SVC 201-200.

Контакти: [email protected] тел./WhatsApp 380503823423, 972547243470
або [email protected] тел./WhatsApp 380667855016

Пряма трансляція церемонії відбудеться на YouTube-каналі Єврейської конфедерації України та на YouTube-каналі Бориса Ложкіна.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа