Нагадаємо, 13 травня правоохоронці ліквідували наркоосередки у 15 регіонах України. В Житомирській області провели 17 обшуків та затримали п’ятьох учасників організованого угруповання, які виготовляли та постачали психотропні та наркотичні речовини в усі регіони держави.
Спецоперацію проводили поліцейські Управління боротьби з наркозлочинністю за координації ДБН Національної поліції разом зі слідчими Слідчого управління та за підтримки оперативних підрозділів, кінологічного центру, спецпризначенців КОРД та РПОП ГУНП області, а також співробітників УСБУ та під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури.
Встановлено, що жителі Звягельщини стали учасниками розгалуженої мережі з виготовлення та збуту заборонених речовин. Зокрема, 26-річний фігурант налагодив виробництво психотропної речовини альфа-PVP в приватному будинку на околиці села, який придбав з цією метою. Там він обладнав високотехнологічну нарколабораторію, де проводився синтез та фасування «готової продукції». Він займався оптовим постачанням наркотиків шляхом розкладання так званих майстеркладів та відправлень через відділення логістичних компаній по всій території України.
Ще двоє жителів м. Звягеля, брати віком 31 та 43 років, також займалися виготовленням психотропів. Причому молодший координував діяльність своїх поплічників, розподіляв отримані кошти. Їх 24-річний знайомий відповідав за перевезення продукції, а двоє жителів Рівненщини та одесит – займалися її поширенням серед «клієнтів».
Збут «готової продукції» здійснювався з використанням телеграм-каналу, а розрахунок – криптовалютою та на банківські рахунки. Частину отриманих прибутків учасники наркобізнесу скеровували на його розвиток.
Під час обшуків правоохоронці вилучили близько 7,5 кг альфа-PVP, а також пакунки з мефедроном, метадоном та канабісом, галюциногенні гриби, прекурсори, спеціальний посуд, лабораторне та холодильне обладнання, пакувальні матеріали, електронні ваги, чорнові записи та інші докази протиправної діяльності. Крім того, вилучили у фігурантів засоби зв’язку, комп’ютерну техніку, транспортні засоби, банківські картки.
Орієнтовна вартість зазначених наркотиків та прекурсорів за цінами «чорного» ринку сягає понад 4,5 мільйонів гривень.
У процесуальному порядку було затримано п’ятьох фігурантів та викрито ще низку їх спільників. Всім їм слідчі ГУНП Житомирщини повідомили про підозри у вчиненні наркозлочинів. Також вирішується питання щодо затримання інших їх співучасників.
Досудове розслідування проводиться за низкою статей Кримінального кодексу України:
ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів);
ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту);
ст. 311 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів);
ст. 317 (Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).
Відділ комунікації поліції Житомирської області