Марафон історій «Українці-Рятівники» в Національному музеї історії України у Другій світовій війні

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Є люди, яких називають «совістю нації», «посланцями добра», «рятівниками людства». Держава Ізраїль присвоює їм звання «Праведник народів світу», Україна – «Праведник України», «Праведник Бабиного Яру». Тисячі євреїв та інших приречених називають їх своїми Рятівниками. То хто ж ці люди?

Національний музей історії України у Другій світовій війні разом із партнерами у 2020 р. ініціює Марафон історій «Українці-Рятівники», присвячений жителям України, які під час Другої світової війни рятували життя євреям, ромам та іншим приреченим.

Проект передбачає збір усних історій та відео зі свідченнями про Голокост, артефактів із різних регіонів України й оприлюднення цього контенту на загальнодоступному двомовному сайті https://портрети.com.ua , через щомісячні презентації на інформаційних сесіях у музеї, відповідних тематичних виставках, через соціальні відеоролики на телебаченні, інформаційні кампанії у громадському просторі тощо. У фіналі проекту заплановано вихід видання.

OmKowal5Український в’язень Аушвіцу Омелян Коваль, засуджений за проголошення Української Держави

Старт марафону відбудеться 28 січня.

У програмі:

14:20 – тематична екскурсія «Голокост в Україні»

15:00 – презентація Марафону історій «Українці-Рятівники» та знайомство з партнерами проекту:

– Українська книга про Голокост та Рятівників (генеральний директор видавництва «Саміт-Книга» Іван Степурін);

– Документальне кіно України про Голокост та Рятівників (генеральний продюсер Міжнародного продюсерського центру «Фор-Пост» Олександр Дріз з представниками Державного агентства України з питань кіно);

– Українці-Рятівники: хто вони? (Ігор Щупак, кандидат історичних наук, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»).

Окрім того, відбудеться скайп-конференція з Німеччиною, де на зв’язку з Києвом будуть:

– письменниця Олена Соломінська – авторка книжки «Подих Землі» (про Голокост на Житомирщині);

– режисер-документаліст Володимир Георгієнко, який створив перший у СРСР фільм про Бабин Яр (1981).

15:40 – показ документального фільму про Голокост на Вінниччині «Іспит на людяність», створеного за підтримки Державного агентства України з питань кіно компанією «Фор-Пост» у 2016 р. (50 хв). Стрічку представить Олександр Дріз.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа