МАГАТЕ виявило міни на ЗАЕС

заес25

Росіяни встановили протипіхотні міни на околицях майданчика ЗАЕС. Вибухові снаряди виявили під час обходу станції експерти Міжнародного агентства з атомної енергії.

“Команда МАГАТЕ побачила кілька мін, розташованих у буферній зоні між внутрішнім і зовнішнім периметральними бар’єрами майданчика. Експерти повідомили, що міни розташовані в зоні обмеженого доступу, до якої персонал станції не має доступу, та спрямовані в бік від майданчика. Команда не помітила жодного обʼєкта у внутрішньому периметрі майданчика”, – повідомили в МАГАТЕ.

Наявність вибухових пристроїв на станції не відповідає стандартам безпеки МАГАТЕ та створює додатковий психологічний тиск на персонал станції, каже директор агентства Рафаель Гроссі.

“Як я вже повідомляв раніше, МАГАТЕ було відомо про попереднє розміщення мін за межами периметра майданчика, а також у певних місцях всередині нього.

Наша команда обговорила цю конкретну знахідку з керівництвом станції, їй відповіли, що це було військове рішення в зоні, яка контролюється [російськими] військовими”, – пояснив Гроссі.

Напередодні росіяни також перевели один з енергоблоків ЗАЕС у режим “гарячий зупин”, що створює ризики у ядерній та радіаційній безпеці.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа