Людяні та мужні діяння: у слайдері УІНП розповіли про двох учасників Гадяцького сафарі

Рік тому Український інститут національної памʼяті започаткував новий усно-історичний проєкт – збір свідчень про людяні та мужні діяння, здійснені під час російсько-української війни. У новому просвітницькому слайдері Українського інституту національної пам’яті розповідається про частину з них.

Після 24 лютого 2022 року поряд із відчайдушним героїзмом військових, інформаційний простір був сповнений розповідями про цивільних українців, які в надзвичайно складних обставинах широкомасштабної агресії та окупації демонстрували мужність і людяність. Завдяки сотням подібних вчинків–українці вистояли. Держава встояла завдяки ЗСУ, нашим військовим та силі духу і людській доброті наших громадян, які в кризових ситуаціях проявили себе як відчайдушні, емпатичні, сильні, сміливі. Герої є серед нас і в кризовий момент вони чинять опір окупації, або рятують життя ближнього.

Зокрема, серед іншого слайдер інформує про подвиг Олексія Вовка і Володимира Іващенка– двох трактористів, учасників Гадяцького сафарі. На початку повномасштабного вторгнення росіян вони спалили кілька ворожих танків із боєкомплектом «коктейлями Молотова». 26 лютого ворожа колона російської техніки підійшла до села Мартинівка Полтавської області з боку міста Охтирка Сумської області. Між Веприком і Бобриком окупанти розмістили близько 200 одиниць техніки. Танки стояли за 15 кілометрів від міста Гадяч в полі між Воронівщиною і Мартинівкою – на території Великобудищанської громади Миргородського району.Техніку побачили місцеві трактористи Олексій Вовк і Володимир Іващенко. Поки російські військові тягнули на буксирі один танк, вони підкралися і підірвали три інших, кинувши пляшки із запальною сумішшю. Спочатку орден за мужність отримав Володимир Іващенко. Також у день Соборності отримав нагороду від президента і працівник ТОВ «Гадяцьке бурякогосподарство» Олексій Вовк.

Довідково: героїчний спротив мешканців Гадяцького краю Полтавщини, зокрема Великобудищанської громади, представників влади та сил оборони отримав народну назву «Гадяцьке сафарі» https://tinyurl.mobi/3hdqg . Водночас назва «Гадяцьке сафарі» і ці події вже увійшли до історіографії російсько-української війни як яскрава її сторінка. Завдяки злагодженим діям селян-патріотів під час «Гадяцького сафарі» було знищено близько 20 одиниць важкої техніки ворога, а також знешкоджено чимало російських окупантів. Одразу до рук взяли зброю місцеві мисливці, які влаштували справжнє сафарі на москалів: відстрілювали рашистську нечисть, зачищали ліси від російських військових, брали їх у полон. Усього в Гадяцькому сафарі брали участь 150 мисливців з довколишніх сіл Гадяцької, Великобудищанської, Лютенської громад Миргородського району. Мисливці досягли мети щодо вистежування й знищення московитів. Водночас разом із професійними військовими це переросло в справжню спецоперацію. Російські справні танки, бойові машини та вантажні автомобілі місцеві селяни передавали на потреби Сил оборони. Транспортували цю техніку тракторами аграрних підприємств.

Полтавський офіс УІНП за матеріалами офіційної ФБ-стор. Інституту нацпам’яті.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа