Критерії вибору корму для котів: на що звернути увагу перед покупкою

Чи дійсно корм, який ви обираєте для вашого кота, відповідає його потребам? 

У цій статті ми розглянемо ключові критерії, які допоможуть вам зробити обґрунтований вибір корму для кота, виходячи з його унікальних потреб, віку та стану здоров’я, щоб ваш вихованець був не тільки щасливим, але й здоровим!

Ознайомитися з якісними раціонами харчування для котів Club 4 Paws можна за посиланням https://club4paws.ua/category/koti/goduvannia.

Критерії вибору корму для котів:

 1. Вікова категорія: Корм повинен бути адаптований до віку кота (кошеня, дорослий).
 2. Фізіологічний стан: Враховуйте особливі потреби (вагітність, лактація, стерилізація, активність).
 3. Основні харчові потреби: Високий вміст білка, обмеження вуглеводів, наявність незамінних амінокислот (наприклад, таурин).
 4. Якість інгредієнтів: Натуральні м’ясні продукти повинні бути в списку перших інгредієнтів.
 5. Відсутність шкідливих добавок: Уникайте корму зі штучними консервантами, барвниками та підсилювачами смаку.
 6. Баланс вітамінів і мінералів: Наявність всіх необхідних вітамінів і мінералів для забезпечення здоров’я кота.
 7. Тип корму: Вибір між сухим, вологим кормом або комбінацією обох залежно від переваг кота та власника.
 8. Спеціалізовані потреби: Корм для котів з особливими дієтичними вимогами, наприклад, для контролю ваги, проблем із нирками чи алергіями.
 9. Ціна та доступність: Оптимальний баланс між якістю та вартістю, з урахуванням потреб кота та матеріальними можливостями власника.

Інгредієнти та якість корму

При виборі корму для вашого кота, важливо не лише враховувати його смакові уподобання, але й звертати увагу на якість та склад інгредієнтів. Вивчення етикетки корму — це перший крок до розуміння, чи відповідає він нутріційним потребам вашого вихованця. Адже саме інгредієнти в кормі визначають його поживну цінність та можуть вплинути на здоров’я кота.

Першочергово, переконайтеся, що перші позиції у списку інгредієнтів займають високоякісні джерела білка, такі як м’ясо, риба або м’ясні субпродукти. Коти — це облігатні хижаки, тобто білок тваринного походження є невід’ємною частиною їх раціону.

Ключові компоненти здорового корму

 • Білки: Життєво необхідні для підтримки м’язової маси та загального здоров’я. Віддавайте перевагу кормам, де вказані конкретні джерела білка (наприклад, курка, яловичина, лосось).
 • Жири: Важливі для енергії та здоров’я шкіри та шерсті. Джерела жирів, такі як риб’ячий жир, можуть забезпечити необхідні омега-3 жирні кислоти.
 • Вуглеводи: Хоча котам не потрібно багато вуглеводів, деякі корми включають їх для структури та енергії. Вибирайте корми з легкозасвоюваними вуглеводами, наприклад, овочами та фруктами.
 • Вітаміни та мінерали: Забезпечують оптимальний стан здоров’я та підтримують життєві процеси. Переконайтеся, що корм включає комплекс необхідних вітамінів та мінералів.

Інгредієнти, яких слід уникати

Будьте уважні до кормів, що містять штучні консерванти (наприклад, BHA, BHT), барвники та підсилювачі смаку. Ці добавки можуть бути шкідливими для здоров’я кота в довгостроковій перспективі. Також варто уникати кормів з невизначеними “м’ясними продуктами” у складі.

Види корму та їх переваги

Вибір між сухим та вологим кормом для котів може здатися складним, але кожен тип має свої унікальні переваги, які можуть задовольнити різні потреби вашого вихованця та зручності для вас як власника. Розуміння характеристик кожного типу корму допоможе вам ухвалити інформоване рішення, що сприятиме здоров’ю та добробуту вашого кота.

Сухий корм

Переваги сухого корму:

 1. Зручність: Сухий корм легко зберігати, він довго зберігається без псування, що робить його ідеальним варіантом для власників, які цінують практичність.
 2. Здоров’я зубів: Тверда текстура сухого корму може допомогти в очищенні зубів кота під час жування, зменшуючи ризик утворення зубного каменю.
 3. Економія: Сухий корм, як правило, коштує дешевше в порівнянні з вологим кормом при розрахунку на одну порцію, що робить його економічно вигідним вибором.

Вологий корм

Переваги вологого корму:

 1. Гідратація: Високий вміст вологи в кормі сприяє забезпеченню кота необхідною кількістю рідини.
 2. Смакова привабливість: Вологий корм часто має більш виражений аромат та смак, що може бути привабливішим для вибагливих котів.
 3. Різноманітність текстур та смаків: Вологий корм пропонує широкий вибір текстур (паштет, шматочки в соусі тощо), який може задовольнити різноманітні уподобання котів.

Комбінований підхід

Деякі власники вважають за краще змішувати сухий та вологий корм, щоб забезпечити своїх котів різноманітним харчуванням, яке поєднує в собі переваги обох типів. Цей підхід може допомогти збалансувати зручність сухого корму з додатковою гідратацією та смаковою привабливістю вологого корму.

Враховуючи критерії, які ми обговорили, включаючи вік та фізіологічний стан кота, інгредієнти та якість корму, а також різноманітність типів кормів та їх переваги, ви маєте всю необхідну інформацію для інформованого вибору.

Пам’ятайте, що кожен кіт унікальний, і те, що ідеально підходить одному, може не підходити іншому. Можливо, вам доведеться спробувати кілька різних варіантів, перш ніж знайти той, який найкраще відповідає потребам вашого вихованця. Не забувайте консультуватися з ветеринарним лікарем, особливо якщо у вашого кота є специфічні проблеми або дієтичні обмеження.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа