Котеджі на землях стратегічного значення вздовж Київської дамби: за махінації затримали засновника інвесткомпанії та ще трьох спільників ОЗГ

GEL_dfMWsAAXEw8

Загалом до її складу входили понад два десятки осіб, де у кожного була чітко визначена роль. В листопаді минулого року  вісім учасників цієї злочинної організації вже отримали підозри.

За даними слідства, учасники злочинної організації провернули оборудку та незаконно заволоділи землями водного фонду на території лівобережної захисної греблі «Каскаду Київських ГЕС і ГАЕС» (дамби). До її складу увійшли засновник інвестиційної компанії, його брат, забудовники, їх довірені особи, службовці обласного управління держгеокадастру та підконтрольні особи.

GEL_dfLW0AAlDTj

Понад 7 га земель водного фонду вздовж Київської дамби між селами Хотянівка та Лебедівка незаконно відчужили з державної власності та безоплатно передали у приватну власність підконтрольним особам начебто для ведення садівництва. Більшість з них були студентами столичних навчальних закладів, які були введені в оману та погодилися на пропозицію через скрутне матеріальне становище. Їх шукали через соціальні мережі та за винагороду пропонували поставити підпис на паперах.

GEL_dfNXkAAgDJp

В подальшому захоплені землі на папері перепродавали крупним забудовникам, а ті будували замість садів — котеджні містечка. Власне, саме на їхнє замовлення, зловмисники і провернули земельну оборудку. Щоб уникнути довготривалої та складної процедури отримання дозвільних документів на будівництво та введення будівель в експлуатацію, отримували технічні паспорти з фіктивними даними. Відповідно до документів, будинки звели господарським способом в 1991 році. Такі маніпуляції давали можливість зареєструвати право власності на будівлю без отримання відповідних дозволів і погоджень в Державній інспекції архітектури та містобудування України.

GEL_fEbXMAAtA0M

18 січня оперативники Управління стратегічних розслідувань в Київській області Нацполіції спільно з ДБР та Офісом Генерального прокурора затримали бізнесмена-засновника інвестиційної компанії під час його спроби перетнути кордон України з Польщею. Також правоохоронці затримали його брата та ще двох спільників.

Крім того, в офісах компанії та за місцями мешкання фігурантів провели процесуальні заходи. Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру. Дії учасників злочинної організації кваліфіковані за:

•⁠  ⁠ч. 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);

•⁠  ⁠ст. 233 (незаконна приватизація державного, комунального майна);

•⁠  ⁠ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Фігурантам земельних махінацій загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа