Комісія з реабілітації жертв комунорежиму реабілітувала на Полтавщині 24 особи

У Полтавській ОВА відбулося перше цьогоріч з оновленим складом засідання Регіональної комісії з реабілітації у Полтавській області жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років. Очолює комісію відомий громадський діяч, воїн ЗСУ Анатолій Банний. Взяли участь заступник начальника ОВА Антон Чубенко та представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.

Створення та діяльність регіональних комісій передбачено Законом «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років” і типовим положенням про регіональну комісію з реабілітації, затвердженим наказом Міністерства культури України №926 від 25.10.2018. Регіональна комісія з реабілітації є першим рівнем нової системи реабілітації громадян, що були репресовані комуністичним тоталітарним режимом: приймає заявки на реабілітацію, аналізує обставини і документи справи та подає обґрунтовані висновки до Національної комісії з реабілітації, яка працює на базі УІНП й приймає остаточне рішення. На Полтавщині регіональна комісія почала діяти з березня 2019 року. Організаційне та методичне забезпечення діяльності комісії здійснюється Департаментом культури і туризму ОВА.

«Дорадчий орган продовжує плідну, ґрунтовну й конструктивну роботу. Насамперед вона пов’язана з відновленням справедливості», – зауважив Антон Чубенко.

«За період із 2019 по 2023 рік провели шість засідань, до комісії звернулися 23 заявники щодо реабілітації або визнання потерпілими від репресій 55 осіб. За поданням нашої Полтавської регіональної комісії Національною комісією реабілітовано 24 особи. Визнано потерпілою від репресій-1 одну особу»,- підбив підсумки праці протягом 4-ох років Анатолій Банний.

Він зазначив, що до Законів України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» та «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» внесені зміни, відповідно до яких до завдань регіональних комісій з реабілітації віднесли надання довідок особам, яких визнано борцями за незалежність України у XX столітті.

Цього разу на розгляд засідання Регіональної комісії документи подали двоє осіб. Після вивчення матеріалів буде прийнято відповідне рішення.

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа