Сотні рідкісних видань, переважно першої половини ХХ століття, отримають бібліотеки і виші обласного центру. Але це тільки початок – у планах навіть поїздки до інших регіонів. Вистачить на всіх – до Сум уже привезено 10 ящиків книжок, більшість – зі США та Канади. Унікальні видання з приватних колекцій, твори маловідомих авторів, дослідження з української історії – величезний пласт культурної спадщини, недоступний раніше. В умовах війни на Сході українці гостро потребують зброї, в тому числі й духовної. Читаючи книги про Визвольні Змагання 1917-22 років або боротьбу УПА під час Другої Світової, стає зрозуміло – нинішні події є продовженням багаторічної битви за незалежність. Історики наголошують – не випадково патріотичні видання користуються значним попитом серед бійців у зоні АТО.
24 грудня Україна відзначає День працівників архівних установ – за словами екс-очільника обласного архіву Геннадія Іванущенка, нині старі видання фактично отримують «друге дихання». Мова не лише про їх передачу бібліотекам – аби зробити книги доступними широкому колу читачів, їх поступово викладають у всесвітню мережу.
На рівні обласної влади обіцяють підтримати патріотичну ініціативу. Завдяки київському Центру Національного відродження вантаж уже в Сумах – у колекції численні твори уродженця Чернігівщини Романа Бжеського, частина бібліотеки письменниці Віри Ворскло та багато інших. Без знання своєї історії та літератури відродження української самосвідомості неможливе. Тож інформаційна допомога нашої еміграції на Заході має не менше значення, ніж їх фінансова та гуманітарна підтримка.
Джерело: http://tv.sumy.ua/knygy-diasporyan-zhytelyam-sum/#prettyPhoto