Ірпінська міжрайонна медико-соціальна експертна комісія понаоформляла “інвалідів”, які виїхали за кордон

За процесуального керівництва Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони повідомлено про підозру голові та члену Ірпінської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Київської спецпрокуратури.

За даними слідства, вказані службові особи, діючи за попередньо змовою, складали та видавали завідомо неправдиві офіційні документи.

Ділки видавали акт огляду медико-експертною комісією та довідку до даного акту, які стали підставою для оформлення ряду цивільних осіб ІІІ групи інвалідності.

Тим самим, сприяли останнім у незаконному перетині через державний кордон України та ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, оскільки військовозобов’язані були зняті з військового обліку (ч. 2 ст. 332, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ст. 336, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

За даними слідства, службові особи в ТЦК діяли спільно з членами військово-лікарської комісії за посередництва третіх осіб.

Вони налагодили схему видачі довідок про визнання чоловіків непридатними до військової служби за станом здоров’я. Надалі військовозобов’язаних знімали з військового обліку.

Вартість незаконних послуг з ухилення від призову оцінюється у 6 тисяч доларів.

Перевірка виявила, що ухилянти особисто не приходили на лікарську комісію, про них відсутні будь-які відомості в електронній системі охорони здоров’я.

Довідки про непридатність використовувалися для виїзду за кордон

Слідство триває, вирішується питання щодо повідомлення про підозру причетним до вчинення злочинів особам.

Джерело: Мілітарний

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа