Іран попередив Росію про загрозу перед терактом у «Крокусі» – Reuters

Іран попереджав росію про можливість проведення великої “терористичної операції” на її території напередодні масового вбивства у підмосковному концертному залі “Крокус Сіті Хол”.

Про це пише Reuters з посиланням на джерела.

“За кілька днів до теракту в росії Тегеран поділився з Москвою інформацією про можливу велику терористичну атаку всередині росії, яку було отримано під час допитів заарештованих у зв’язку зі смертельними вибухами в Ірані”, – заявило одне з джерел.

Міністерство розвідки Ірану заявило в січні, що заарештувало 35 осіб, причетних до вибухів 3 січня в південно-східному місті Керман, в результаті яких загинуло близько 100 осіб. 19 січня міністерство заявило, що заарештувало командира афганської філії “Ісламської держави” “ІДІЛ-Kорасан” (ІДІЛ-K).

Друге джерело, яке також побажало залишитися невідомим через делікатність питання, повідомило, що в інформації, яку Тегеран надав Москві про майбутню атаку, не вистачало конкретних деталей щодо часу і точної цілі.

“Їм (членам ІДІЛ-K) було доручено підготуватися до значної операції в росії… Один з терористів (заарештований в Ірані) сказав, що деякі члени групи вже їздили до росії”, − повідомив інший співрозмовник видання.

Третє джерело – високопоставлений співробітник служби безпеки, сказав, що «оскільки Іран роками був жертвою терористичних атак, іранська влада виконала своє зобов’язання попередити Москву на основі інформації, отриманої від заарештованих терористів».

Джерело, знайоме з розвідданими США про майбутню атаку в росії, повідомило, що вони базувалися на перехоплених розмовах між бойовиками ІДІЛ-K.

Reuters зазначає, що Міністерство закордонних справ Ірану і Кремль не відповіли на прохання прокоментувати цю історію. Білий дім також не надав коментарів.

Нагадуємо, що увечері 22 березня група озброєних людей у камуфляжній формі влаштувала стрілянину у підмосковному концертному залі Crocus City Hall (Крокус Сіті Холл), виникла пожежа. За останніми офіційними даними, внаслідок теракту загинули 144 особи, ще 382 постраждали.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа