Ініціатива «Першого грудня» знає, як вийти з кризи

Три «кити», які є шляхом виходи з кризи, — це опертя на моральні цінності, самоорганізація та солідарність. Про це в ефірі ТВі сказав Мирослав Маринович, учасник Ініціативної групи «Першого грудня».

Віце-ректор Українського католицького університету, президент Українського ПЕН-клубу та учасник Ініціативної групи «Першого грудня» Мирослав Маринович в ефірі ТВі на запитання, що робити в нинішній складній суспільно-політичній ситуації, відповів, що не потрібно роки чекати на встановлення моральних правил гри в політиці та суспільстві.

«Почніть сьогодні! Є три базові кити, через які можна вийти з нинішньої кризи. Це — єднатися довкола духовних цінностей, вміти самоорганізовуватися і бути солідарним», — підкреслив він.

Пан Маринович продовжив: «Принаймні дві справи молодь може робити вже сьогодні — не ховатися “свою хату скраю” або мріяти про виїзд за кордон. Сказати собі: “Ні! В мене є друзі, і ми можемо організуватися!”».

Учасник Ініціативної групи «Першого грудня» нагадав, скільки означала самоорганізація журналістів 2004 року, які виступили проти темників. На його переконання, це мало революційний вплив на суспільство.

Довідка.
Ініціативна група «Першого грудня» створена в 20-ту річницю референдуму. До складу групи входять чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, Кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський. Ініціативна група «Першого грудня» вбачає своєю місією встановлення в країні правил гри, які базуватимуться на загальнолюдських цінностях, і які сьогодні є затребуваними українським суспільством.

5 квітня 2012 року в Києві Ініціативна група «Першого грудня» скликає Національний круглий стіл, мета якого — зібрати коло української інтелігенції та означити порядок денний для країни.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа