Харків’янин врятував сусідів під час удару дронів та пожежі 9 лютого

Власник приватного будинку на вулиці Котельній у Немишлянському районі Харкова вчасно зреагував та після російського обстрілу закликав сусідів евакуюватися — бігав по хатах та стукав по воротах. Завдяки цьому вдалося евакуюватися щонайменше двом людям. 

Про це «МедіаПорту» на місці удару розповіла Ольга Лагутіна, чий будинок повністю вигорів. Разом із чоловіком Олександром вони залишилися без хати. Коли вогонь охопив вулицю, встигли схопити лише документи.  

«Це добре, що Вовка потарабанив, інакше б ми всі згоріли! У нього крайній будинок. У нього була рука обпечена. Я йому кажу: Вово, дякую! Врятував!» — розповіла Ольга. 

У будинку поруч з Лагутіними загинуло подружжя. На місце пожежі приїхав син загиблих Вадим. Батькам було за 60 років. Тато не ходив за станом здоров’я.

Усі двори та дорогу після обстрілу охопив вогонь

Чоловік, який бігав по дворах під час пожежі, — Володимир Клубенко. Він мешкає на краю вулиці. На його обличчі та руках — опіки. Після удару він рятував свою родину і сусідів.  

«Я парився в бані. Попарився, вийшов. Тут чую — удар, аж похитнуло мене. І дим. Я вийшов з двору, думаю, піду гляну. Підіймаюся вгору — другий удар. І полум’я, журчання. Я не зрозумів, що це спочатку. Але потім по запаху стало зрозуміло. І полум’я. Я повертаюся назад, бігом по дорозі. Дружині телефоную, щоб бігом з дому тікала. Поки я добіг, я вже не зміг зайти у калитку. Мені довелося оббігати і перестрибувати через паркан», — розповідає Володимир. 

Поки біг вулицею, бив у паркани — закликав людей тікати. 

«Я потім бачив, що вони вискочили. І наступні сусіди теж вискочили. Вони потім мене питають: то ти стучав? Я кажу: так. «Дякую, що тарабанив, а то б заживо згоріли». Виходить, не всіх [врятував]. Там і лежачий був, я б не зміг його ніяк витягти… Я тут ледь не задихнувся», — розповів харків’янин.

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа