Громадяни вже відкрито заявляють про невизнання державних органів

Низка відомих українських інтелектуалів виступила із заявою про невизнання рішення  Апеляційного суду Києва у справі Юлії Тимошенко. Це створює “делікатну” юридичну ситуацію для діючої влади.

 

ЗАЯВА УКРАЇНСЬКОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ
щодо невизнання рішення Апеляційного суду Києва
у справі Юлії ТимошенкоУхвала колегії суддів Апеляційного суду м. Києва, якою залишено без зміни вирок Печерського суду щодо лідера української опозиції Юлії Тимошенко, є несправедливою, протизаконною і абсурдною. Це рішення стало логічним продовженням сумнозвісної «кіреєвщини» та «печерного правосуддя», які дискредитують Україну на міжнародній арені та яким уже дано однозначну негативну оцінку українським суспільством, духовними лідерами, національною інтелігенцією, главами зарубіжних країн, міжнародними правозахисними організаціями, Нобелівськими лауреатами.

Для більшості українців та для усього світу вже давно не є секретом, що Янукович за допомогою підпорядкованих суддів намагається знищити лідера партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко. Ганебно, що Апеляційний суд м. Києва виконав це брудне замовлення Адміністрації президента України.

Цілком очевидно, що і численні надумані кримінальні справи, і безпідставне та багатомісячне тримання у Лук’янівському СІЗО, є примітивною помстою Януковича своєму головному політичному конкурентові — Юлії Тимошенко, яка не боїться боротись за правду, відстоювати політичні та соціальні права громадян України. Судові рішення проти неї потрібні владі для зняття останньої перешкоди для безкарного грабування українського народу, здачі національних інтересів та перетворення нашої країни на авторитарну колонію, якою керує купка корупціонерів.

Режим, шляхом знищення демократії, основ правосуддя, ліквідації свободи слова, нищення людських прав і свобод, породжує величезну прірву між Україною та Європейським Союзом. Вирок апеляційного суду щодо Юлії Тимошенко — це цинічна зрада владою євроінтеграційних прагнень українців.

Ми, представники української інтелігенції, заявляємо, що не визнаємо несправедливе рішення підконтрольного чинному президентові Апеляційного суду Києва у справі Юлії Тимошенко та сподіваємося, що воно найближчим часом буде скасоване в Європейському суді з прав людини.

Дмитро ПАВЛИЧКО, Іван ДЗЮБА, Мирослав ПОПОВИЧ, В’ячеслав БРЮХОВЕЦЬКИЙ, Юрій МУШКЕТИК, Юрій ЩЕРБАК, Богдан ГОРИНЬ, Валерій ШЕВЧУК, Сергій ЖАДАН, Микола ЖУЛИНСЬКИЙ, Василь ШКЛЯР, Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ, Ірен РОЗДОБУДЬКО, Роман ІВАНИЧУК, Олег ЧОРНОГУЗ, Володимир ВАСИЛЕНКО, Володимир СЕРГІЙЧУК, Павло ГРИЦЕНКО

 

По суті ця заява означає, що громадяни відмовляються визнавати орган влади, правомірність його рішень, а значить – право вирішувати долю громадян. Це публічна делегітимізація органу влади, яка, як свідчить історія інших країн, примушує суспільство задля збереження порядку в державі, перевстановлювати державу, нераз суттєво змінюючи конституцію. Звичайно ж, для таких змін в Україні одної заяви інтелектуалів недостатньо. Однак, враховуючи, що влада переважно прислухається лише до протестів, яких вона не може зупинити силовими методами, дуже ймовірним є наростання процесу делегітимізації влади.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа