Громадськість вимагає від Садового дозволу на вивезення останків диверсанта Кузнєцова в Єкатеринбург

Відповідальному секретарю

Державної міжвідомчої комісії

у справах увічнення пам’яті учасників

АТО, жертв війни та політрепресій

Святославу Шеремету

Директору Інституту

національної пам’яті України

Володимиру В’ятровичу

Голові Львівської

обласної державної адміністрації

Олегу Синютці

Міському голові Львова

Андрію Садовому

ЗАЯВА.

Звертаємося до Вас за дозволом на ексгумацію залишків радянського офіцера НКВС та диверсанта-провокатора Миколи Кузнєцова, похованого у Львові на Пагорбі Слави, для їхнього перевезення і перепоховання у м. Єкатеринбург на території Російської Федерації.

27 жовтня 2017 року Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій спільно з Інститутом національної пам’яті під головуванням віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка прийняли рішення надати такий дозвіл на прохання родичів М. Кузнєцова, згідно з поданими ними документами.

А саме – дозвіл на ексгумацію та вивезення залишків радянського диверсанта М.Кузнєцова до міста Єкатеринбурга Російської Федерації для подальшого перепоховання коштом його родичів. Вони, згідно з юридично оформленими і поданими ними документами, домагаються цього від 1997 року.

Цим рішенням львівській місцевій владі було рекомендовано в найкоротші терміни провести всі необхідні процесуальні заходи та забезпечити його виконання.

Але, на жаль, місцева влада проігнорувала цю рекомендацію і наданий сім’ї дозвіл. Унаслідок цього українська політична, культурна і наукова громадськість неодноразово заявляли про своє занепокоєння та невдоволення.

Для прикладу, 25 жовтня 2018 року в газеті «Літературна Україна» на ім’я міського голови Львова було надруковано звернення представників творчої і наукової інтелігенції України з вимогою вирішити це питання.

А 29.10.2018 р. із аналогічним за змістом листом зверталися і ми, хто нижче підписався.

Незважаючи на це, місцева влада ігнорує голоси громадськості й надалі.

На Пагорбі Слави у Львові досі покоїться прах Миколи Кузнєцова, котрий своєю диверсійно-провокаторською діяльністю у роки ІІ Світової війни, яку він провадив самостійно та у складі партизанського загону полковника Д. Медведєва, спричинився до загибелі тисяч безневинних українських патріотів на територіях нинішніх Львівської, Рівненської та Волинської областей.

На жаль, і після смерті Миколи Кузнєцова його останки, поховані на львівському Пагорбі Слави, продовжують служити силам зла та джерелом розбрату й різноманітних політичних провокацій 9 травня або в інші дати, пов’язані з подіями ІІ Світової війни. Прикро і соромно, що відбувається все це в часи сучасної Визвольної війни українського народу, що її ведуть об’єднані сили ЗСУ та добровольців на східних теренах України проти російського агресора. Відбувається таке через байдужість і бездіяльність місцевої влади.

Тому ми звертаємося до Вас із проханням посприяти родичам М. Кузнєцова в якомога швидшій ексгумації праху та перевезенні за межі нашої багатостраждальної неньки України для перепоховання в Росії залишків диверсанта-провокатора, який винний у загибелі тисячів українців.

У разі ігнорування цієї заяви залишаємо за собою право на не заборонені чинним законодавством України мирні акції протесту з цього приводу у Львові, Луцьку, Рівному та Києві.

Просимо надати нам відповідь у встановлений чинним законодавством термін та надіслати її на ім’я голови БФ ім. Петра Болбочана – Ярослава Свелеби за його юридичною адресою: 79 020, м. Львів, вул. Підголоско, 17, оф. 70, а також продублювати на електронну пошту: [email protected]

З повагою,

Ярослав Свелеба, голова БФ ім. Петра Болбочана

Петро Байса, голова ЛОО УНА- УНСО

Тарас Боднар, голова ВГО «Поклик Нації»

Юрій Антоняк, голова ГО «Громадська варта»

Валентин Атаманчук, директор Інституту соціально-політичного та екологічного розвитку

Любов Бесчетна, редактор Всеукраїнської соціально-політичної газети «За лаштунками»

Іван Сварник, історик, директор Львівської універсальної наукової бібліотеки

Андрій Салюк, голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури

Роман Крив’як, голова ГО «Галицьке віче»

Андрій Марков, голова ГО “Культурне освітнє товариство інвалідів УМГ”

Петро Чорній, редактор Всеукраїнської політичної газети «Дзвони Нації»

Тарас Каляндрук, історик, письменник, громадський діяч

Мирослав Фіцуляк, історик, заступнк голови ГО «Білі Горвати»

Орест Круковський, директор Музею визвольних змагань

Олег Пилипенко, голова ГО «Спас»

Орест Дашкевський, громадський діяч, КВУ

Андрій Пташник, заступник голови ГО «Політична платформа»

Богдан Каспер, голова ради ГО «Національна Революція».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа