9 лютого ініціатори громадського руху ЧЕСНО утворили регіональну координаційну Раду руху на Хмельниччині. До платформи увійшли 18 активістів, які представляють 14 різних громадських організацій Хмельниччини.
Обласним координатором платформи обрано Олеся Вітряного.
«Я впевнений у тому, що рух ЧЕСНО спрацює, бо люди втомилися від бездіяльності влади та порожніх обіцянок, особливо в регіоні. Рух ЧЕСНО надає можливість кожному безпосередньо вплинути на політиків ще до виборів. Це те, що приваблює громадських діячів Хмельниччини, які сьогодні увійшли до регіональної платформи» – коментує результати мозкового штурму Олесь Вітряний, новообраний координатор.
Хмельницький став шостим містом всеукраїнського туру ініціаторів ЧЕСНО, де активісти продовжили розбудову національної мережі. Мета туру – об’єднати мешканців усіх областей України задля очищення майбутнього парламенту від недостойних кандидатів. Всього учасники руху планують утворити 25 регіональних осередки – у всіх областях України, включно з АР Крим.
Новостворена обласна рада долучиться до національної народної люстрації депутатів чинного парламенту та перевірить чинних депутатів з Хмельниччини на відповідність «критеріям доброчесності».
Особливу увагу новостворена платформа ЧЕСНО приділить оцінці тих кандидатів, які балотуватимуться до Верховної Ради в округах Хмельницької області.
«Українці обирають депутатів емоціями – за принципом «подобається – не подобається». Ми хочемо змінити цей підхід і пропонуємо навзаєм дуже прагматичні критерії, які є важливими для людей з різними політичними уподобаннями. З іншого боку ці критерії висуваються адресно до кожного кандидата чи депутата і політики починають відчувати свою персональну відповідальність перед виборцями» – розповідає Сергій Неділько, один з ініціаторів руху ЧЕСНО, представник ГО «Українська справа».
Основна вимога Руху ЧЕСНО до політичних сил – не включати у списки та не допустити до виборів кандидатів, які не відповідають «критеріям доброчесності».
Місцеві представники руху планують провести серію публічних презентацій, де розповідатимуть про те, як самотужки дослідити депутата або кандидата на відповідність критеріям. З методикою такого «громадського аудиту» можна ознайомитися на сайті www.chesno.org.
Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу, його представники не будуть брати участі у виборах.
«Ми жодним чином не втручаємося у політичний процес. Ми є спостерігачами і незалежними громадськими аудиторами цього процесу, ми не виносимо ніяких вироків а лише кажемо людям, хто відповідає громадським критеріям, і закликаємо їх робити виважений та свідомий вибір» – пояснює Андрій Семидідько, ініціатор руху ЧЕСНО.
В Україні громадський рух ЧЕСНО започаткували активісти спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин» рівно за рік до чергових парламентських виборів.