Фонд Говарда Баффета профінансує відновлення харківської друкарні після російського удару

Американський бізнесмен та філантроп Говард Баффет допоможе друкарні «Фактор-Друк» оплатити втрачене обладнання, щоб якнайшвидше відновити роботу. 

Про це повідомила перша віцепрем’єрка України Юлія Свириденко під час виступу на фестивалі «Книжковий Арсенал».

За її словами, Баффет працює із президентом групи компаній «Фактор» Сергієм Політучим щодо пошуку необхідного обладнання. За сприятливих умов друкарню планують відновити за 4-5 місяців, прогнозує Політучий. 

Видавництва та типографії також можуть отримати грант до 8 мільйонів гривень на закупівлю обладнання чи інші потреби за урядовими програмами.

«Ці кошти не потрібно повертати, потрібно лише працевлаштувати людей. Податися на участь у грантових програмах можна дуже просто – через портал «Дія». Та ми розуміємо, що для відновлення харківського видавництва «Фактор-Друк» гранту недостатньо, тому ми звернулися до доброго друга України, американського філантропа Говарда Баффета. І він щедро зголосився відновити «Фактор-Друк» власним коштом. Щиро дякую Говарду за його підтримку українського книговидавництва. Дякую Харкову за незламність, стійкість і за те, що продовжує боротьбу попри все», — сказала Свириденко.

На її переконання, удар по харківській типографії є проявом системної політики росії зі знищення української культури.

Російська армія вдарила ракетами по друкарні 23 травня. Семеро друкарів загинули, понад 20 людей дістали поранень. Згорілі книги з друкарні показали на фестивалі «Книжковий Арсенал». 

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа