Фахівці з Ізраїлю поділилися з українськими психологами своїм досвідом по роботі з травмою

Фахівці з Ізраїлю поділилися досвідом з українськими психологами щодо того, як працювати з травмою. На запрошення організаторів вони взяли участь у семінарі для спеціалістів всеукраїнської мережі центрів психологічної підтримки “Ор Шалом”, який пройшов у Закарпатті.

На ньому протягом трьох днів керівники травматологічних центрів, кейс-менеджери, дитячі та дорослі психологи з восьми українських міст – Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Львова, Полтави, Києва, Хмельницького та Одеси – обмінювалися досвідом, а також підвищували свій професійний рівень за допомогою лекцій та практичних занять.

Цей семінар став першою професійною зустріччю, на якому психологи “Ор Шалому” з різних куточків України зустрілися з початку 2022 року та отримали змогу трішки відпочити та познайомитися з колегами, адже через свою професійну діяльність вони також зазнають моральної втоми.

Психологи емоційно обслуговують велику кількість людей і, при цьому, мають самостійно зцілюватися та щей проживати власний травматичний досвід. Тому цей семінар став можливістю для українських психологів відпочити, набратися досвіду та відчути дух команди”, – зазначила Світлана Москвітіна, координаторка міжнародної єврейської благодійної організації “Джойнт” в Україні.

Особливо важливими для учасників стали практичні заняття від ізраїльських спеціалістів, на яких вони ділилися власним досвідом по роботі з травмами, які пережили єврейські громади в обох країнах. Адже ізраїльське населення досі оговтується від важких психологічних наслідків, яких їм довелося пережити через напад, що бойовики Хамасу здійснили у минулому році. Крім того, ізраїльтяни, живучи вже майже століття у стані війни, розробили ефективні методики та практичні поради щодо роботи з травмованими людьми. Зокрема, соціальний працівник та кримінолог Руслан Сегал, який працює в Ізраїлі з чоловіками у центрі по роботі з жертвами сімейного насилля, розповів як працювати з травмами та агресією. Юлія Кравець-Феннер вже понад 20 років спеціалізується на різних видах залежності, тому вона поділилася своїм досвідом у роботі з підлітками під час війни.

“Мені найбільше сподобалось практичні заняття – наприклад, робота з дітьми. Дуже сподобався випадок роботи з клієнтом над проявами агресії і тривоги, що представив Руслан.Такі клінічні випадки дозволяють в повній мірі з перших вуст отримати цінний клінічний досвід”, – розповіла дитяча та підліткова психологиня Олена Коваль.

Також на семінарі учасники ділилися власними методиками роботи, використовували трансформаційні ігри, тілесно-орієнтовану терапію, метафоричні карти та інші інструменти, що стануть їм в нагоді для допомоги клієнтам.

Нагадаємо, що вже понад два роки спеціалісти центрів всеукраїнської психологічної підтримки “Ор Шалом” надають безкоштовно психологічну допомогу постраждалим українцям з єврейським коріння як на індивідуальних, так і групових терапіях.

Записатися на консультацію можна на сайті: https://www.or-shalom.info/

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа