7 березня Європейське космічне агентство (ESA) вивело на орбіту супутник Sentinel-2B в рамках програми Copernicus. Його запустили за допомогою ракети-носія Vega, яка піднялася на орбіту з космодрому Куру у Французькій Гвіані.
Copernicus – це система моніторингу стану навколишнього середовища, яку реалізують з 2014 року. ESA запускає на орбіту супутники сімейства Sentinel, які постачають оптичні дані, дані про склад атмосфери. Супутник Sentinel-2B (четвертий успішний запуск в рамках програми) призначений для зйомки поверхні Землі у високій роздільній здатності, в 13 спектральних діапазонах.
Він буде працювати в парі з супутником Sentinel-2A, який запустили в червні 2015 року. Вони знаходяться на одній і тій же орбіті, їхнє положення відрізняється на 180°, кожні п’ять днів вони разом покривають всю поверхню суші, узбережжя і внутрішні води планети між 84° південної широти і 84° північної.
Запуск пройшов успішно, о 01.49 за Гринвічем (03.49 за Києвом).
“З цим запуском ми ще на крок втілили програму Copernicus, яка є найскладнішою системою спостереження за Землею у світі. Ми плануємо додати до флоту супутників ще два впродовж наступних місяців: Sentinel-5P і Sentinel-3B”, – заявив директор агентства Жан Вернер.
Ракета-носій Vega розроблена ESA спільно з Італійським космічним агентством (ASI). Маршевий двигун РД-843 для четвертої ступені ракети-носія розроблений українським державним підприємством “Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля і виготовлений Державним підприємством “Виробниче об’єднання “Південний машинобудівний завод ім. А.М. Макарова” (відомий як “Південмаш”).