Чому в Росії так і не відбулась десовєтизація та як це впливає на її європейських сусідів — дискутуватимуть у Києві на круглому столі «Історія як зброя в зовнішній політиці Росії» за участі відомого латвійського експерта, керівника Центру досліджень політики Східної Європи Андіса Кудорса.
17 березня, вівторок
15.00
Києво-Могилянська академія
Конгрегаційна зала Староакадемічного корпусу
вул. Сковороди, 2, м.Київ
«Росія не змогла вивчити і засудити тоталітарне минуле радянської епохи, процес десовєтизації не відбувся в повному обсязі. Навпаки — спроби засудження комунізму сприймаються як спроби виступити проти Росії як країни, — вважає Андіс Кудрорс. — Питання історії є одним із інструментів Російської публічної дипломатії на підтримку цілей Росії управляти більш широким регіоном — територією колишнього Радянського Союзу».
На круглому столі «Історія як зброя в зовнішній політиці Росії» виступить голова правління Центру досліджень політики Східної Європи Андіс Кудорс з темою «Суперечлива історія зовнішньої політики Росії проти країн-сусідів» та голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович з темою «Російські історичні міфи в інформаційні війні з Україною».
Також в обговоренні візьмуть участь Надзвичайний і повноважний посол Латвійської республіки в Україні Аргіта Даудзе та голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, Андрій Когут, в.о. Центру досліджень визвольного руху.
Модераторка: Аліна Шпак, перша заступниця голови Українського інституту національної пам’яті.
Круглий стіл «Історія як зброя в зовнішній політиці Росії» пройде в рамках комунікаційної програми головування Латвії в Раді ЄС за сприяння Посольства Латвії в Україні, Українського інституту національної пам’яті, Національного університету Києво-Могилянська академія, Центру досліджень визвольного руху.
Робочі мови: англійська, українська.
Вхід вільний. Просимо попередньо зареєструватися:https://docs.google.com/forms/d/17tpqtgQk0nN9oDz3I7ewo-ugSs3SNs9QU_RQw-W-Dg8/viewform
Довідка:
Андіс Кудорс закінчив Латвійський Університет, здобувши ступінь магістра політичних наук. З 2006 року є експертом та Головою правління Центру досліджень політики Східної Європи. Також викладає як запрошений викладач в Інституті Кеннана Міжнародного наукового центру імені Вудро Вільсона. Очолював робочу групу з питань політики сусідства ЄС.
Написав багато наукових праць, серед яких: «Соціальна пам’ять та ідентичність етнічних росіян в Латвії», «Російська м’яка сила та невійськовий вплив», «Розуміння Росією публічної дипломатії: між м’якою силою та маніпуляцією», «Інформаційна кампанія Росії проти України» та ін.