У просторі виставки “Протест / архітектура. Барикади і намети: світ і Україна”, яка висвітлює світовий контекст протестних рухів за останні 200 років, обговоримо роль кінематографу й документального кіно у фіксації, промоції та осмисленні протестів. Революція Гідності стала одним із найбільш зафільмованих протестів у світі, й особливу роль у цьому відіграли як професійні кінооператори та громадські ініціативи, так і окремі люди, які стримили перебіг подій.
Важливу роль у документуванні Майдану 2013–2014 років та подальшої російсько-української війни відіграла команда “Вавилон’13” – це неформальне кінооб’єднання, яке фіксує переломні події сучасної історії України. Про історію його створення та про фільмування під час протестів розповість один із засновників проєкту “Вавилон’13” Володимир Тихий.
До дискусії долучиться й Мохаммад Расулоф – іранський кінорежисер, який здобув міжнародне визнання та якого влада Ірану намагалася разом з іншими його колегами кинути за ґрати через об’єктивне висвітлення подійу країні. Мохаммад Расулоф на цьогорічному фестивалі “Молодість” у Києві представив свій останній фільм “Насіння священного інжиру”, що знімався підпільно й потрапив до основного конкурсу Каннського кінофестивалю та отримав спеціальну відзнаку за висвітлення іранських протестів.
Дискутуватимуть про кіно та протести:
- Мохаммад Расулоф, іранський кінорежисер і сценарист, цьогорічний голова журі міжнародного конкурсу “Молодість”;
- Володимир Тихий, кінодокументаліст, один із засновників проєкту “Вавилон’13”;
- [ОНЛАЙН] Олівер Гардт, режисер, сценарист і кінодокументаліст, автор фільму “Протест/Архітектура” (Німеччина).
Модеруватиме розмову Сергій Марченко, кінорежисер, сценарист, викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого.
Усі охочі зможуть поставити запитання та поділитися своїми роздумами стосовно теми.
Дискусія відбудеться у просторі виставки “ПРОТЕСТ / АРХІТЕКТУРА. БАРИКАДИ І НАМЕТИ: СВІТ І УКРАЇНА”, де покажуть короткометражний фільм німецького режисера Олівера Гардта “Protest/Architecture” про протести у світі, серед яких виділено Революцію Гідності.
Захід відбувається у межах публічної програми проєкту, створеної у співпраці з Goethe-Institut в Україні.
Транслюватиметься онлайн на фейсбук-сторінці та ютуб-каналі Музею Майдану.
2 листопада (субота) о 13:00
Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7, 3-й поверх, м. Київ
Просимо попередньо зареєструватися: https://forms.gle/