Двоє дітей, яких підозрюють у підриві відділків поліції у Харкові, визнали провину

У 17 епізодах злочинів, направлених проти правоохоронних органів, Збройних сил України та інфраструктури на Харківщині, фігурують 13 неповнолітніх. Десятьом з них оголосили підозри.

Про це у подкасті «Особова справа» на «Радіо Накипіло» розповів речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

«За весь час повномасштабного вторгнення зафіксовано 17 випадків, коли залучалися до неправомірних суспільно небезпечних дій неповнолітні особи. З цих 17 випадків 7 — підпали релейних шаф. Це тренд російських спецслужб літа-осені цього року. 6 випадків — підпали автомобілів військових, це також тренд літа-осені. Один випадок, коли закладали саморобний вибуховий пристрій під орган державного самоврядування і два випадки — під відділки поліції», — сказав Чубенко. 

За його словами, три справи вже передали на розгляд суду. Неповнолітнім загрожує реальний термін покарання. За даними слідства, діти виконували завдання за гроші на замовлення, що надходили через Telegram. Оперативники упевнені, що за анонімними користувачами у месенджері стояли російські спецслужби.

«Є певні напрацювання оперативних органів щодо розуміння підрозділів, які цим займаються, співробітників спецслужб, кураторів. Виходячи з того, як велося листування, які заходи конспірації пропонували, як вони це описували, які рекомендації надавали, інструкції і як це було оформлено, стає зрозумілим, що це постійна цілеспрямована і організована робота зі залучення людей до виконання завдань з підриву державної цілісності, вчинення терористичних актів», — прокоментував Чубенко.

Серед фігурантів справ — 15-річні хлопець і дівчина, підозрювані у підривах, що сталися у грудні біля відділків поліції у Харкові. Вибухівку заклали до смітників, поруч встановили телефони для стеження. Неповнолітні визнали провину, розповіла «Радіо Накипіло» заступниця начальника відділу Слідчого управління Головного управління поліції Харківщини Ірина Воскресенська.

«Неповнолітні особи дуже шкодують про свої дії, вони співпрацюють зі слідством, як і їхні батьки. Батьки не були в курсі, на жаль. Це залишилось поза увагою і дорослих, і соціальних служб, і школи», — сказала Воскресенська. 

Вона закликала батьків спілкуватися з дітьми на тему безпеки у соцмережах та стежити за зміною поведінки неповнолітніх. У випадку спроб вербування — повідомляти до правоохоронних органів зручним способом, зокрема через чат-боти

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа