Дональда Трампа вдруге виправдано в процесі імпічменту. Але це не вирішить ні його проблем, ні республіканців

trump-hurra

В Сенаті завершилися слухання та засідання у справі процесу імпічменту ексглави Білого дому Дональда Трампа. Ця процедура стала вже другою за останні три роки, проте оголошенням остаточного вироку так і не закінчилася.

Після останніх аргументів сторін захисту та обвинувачення, сенатори розпочали голосування, згідно з результатами якого, Дональда Трампа було вже вдруге виправдано після проголошення імпічменту в Палаті представників.

Голосування розподілилося так: 57 «за», 43 «проти». Навіть попри те, що більшість законодавців проголосували за відлучення колишнього президента від політичного життя, імпічмент не був проголошений через загальний недобір голосів (2/3 складу Сенату).

Проти Дональда Трампа, як і очікувалося, виступили 7 його однопартійців: Білл Кессіді, Мітт Ромні, Ліза Мурковскі, Бен Сассе, Пет Тумі, Річар Берр та С’юзан Коллінз.

Найвпливовіші демократи Чак Шумер і Ненсі Пелосі заявили, що незадоволені голосуванням та звинуватили Трампа в «підбурюванні до заколоту».

Прокоментував ситуацію і нинішній глава Білого дому Джо Байден. Він зазначив, що Трамп «ганебно порушив свої повноваження та несе повну відповідальність за атаку на Капітолій».

Сам експрезидент прокоментував провальне голосування «мисливством на відьом».

Слід зазначити, що деякі соратники колишнього глави Білого дому вже зазначили, що демократам не вдалося відлучити Дональда Трампа від політичного життя і саме це дозволить йому балотуватися на посаду президента у 2024 році. Однак успіх цього балотування більше ніж сумнівний: частина республіканців обговорює проект створення альтернативної республіканської партії. В будь якому випадку це – розкол голосів електорату республіканців. Враховуючи, що співвідношення симпатій американців до партій коливається навколо цифри 50 на 50, такий розкол наперед ставить майбутні обидві частинки колись єдиної GOP в гірше становище. Врешті, почекаємо на розвиток подій, якщо республіканці виключать зі своїх рядів Білла Кессіді, Мітта Ромні, Лізу Мурковскі, Бена Сассе, Пета Тумі, Річарда Берра та С’юзан Коллінз, юридичний розкол стане неминучим. Другим фактором, який зменшуватиме шанси Трампа на майбутній успіх, будуть його стосунки з основними ЗМІ США та соціяльними медіями. Враховуючи ставлення до експрезидента Твіттера та Фейсбуку, відновити ці стосунки йому буде дуже складно. І третій фактор – ставлення до Трампа американського розвідувального співтовариства, змінити яке експрезиденту точно не вдасться, а яке є достатньо впливове і в медіях, і в політиці.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа