До виборів регіонали обіцяють узаконити російську в 10 областях

У Партії регіонів обіцяють до кінця липня ухвалити закон про мовну політику, за яким російська стане офіційною в 10 областях.
На наступній сесії Верховної Ради, яка розпочнеться 7 лютого і триватиме до середини липня, у Партії регіонів планують зробити ставку на «мовні» законопроекти.

«Серед ключових законопроектів, які ми маємо намір ухвалити, – закон про мовну політику Колесніченка та Ківалова. Цей проект активно підтримує і лідер фракції Олександр Єфремов. Щоправда, не впевнений, що нас підтримають колеги з партії Литвина, але 226 голосів є і так”, – розповів перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов (зазначимо, що, за цим проектом, російська мова стане офіційною в 10 областях України).

Також, за його словами, на новій сесії не буде перешкод для розгляду законопроекту про вибір мови виховання в дитсадках, який не змогли внести до порядку денного в січні через брак голосів. «Те, що не було 226 голосів, це не політична позиція, а звичайне нехлюйство», – зізнався Чечетов.

В опозиції ці кроки сприймають негативно. «Цим хочуть звузити права української як державної мови, що суперечить Конституції. Не можу говорити за всю опозицію, але члени УНП будуть перешкоджати ухваленню закону», – запевнив нардеп від НУ-НС, лідер УНП Юрій Костенко.

Нагадаємо, газета Сегодня, посилаючись на джерело в Партії регіонів, повідомила, що російській мові перед парламентськими виборами 2012 року нададуть статус регіональної у більшості областей України, щоб підвищити рейтинг Партії регіонів. Новий закон ухвалять весною 2012 року.

Додамо, що рейтинг Партії регіонів з серпня 2010 року по липень 2011 року обвалився з 40% до 20%. Про це свідчить соціологічне дослідження, проведене компанією TNS.

Нагадаємо, що восени в Україні пройдуть чергові парламентські вибори.

Джерело:  Сегодня

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа