До Дня Героїв Музей Майдану запрошує на дискусію “Зберегти пам’ять”

22 травня о 17:30 відбудеться дискусія “Зберегти пам’ять: як вшановували Героїв визвольних змагань і як вшановують Героїв сучасної російсько-української війни”

Дискусія “Зберегти пам’ять: як вшановували Героїв визвольних змагань і як вшановують Героїв сучасної російсько-української війни” відбудеться 22 травня о 17:30 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану. Захід приурочено до Дня Героїв, який щороку відзначають в Україні 23 травня.

У дні, коли Україна знову у вирі героїчних й трагічних подій боротьби за незалежність, особливо важливо говорити про традиції пам’яті. Історики, військові, родини полеглих воїнів, волонтери та активісти говоритимуть про те, як змінювались форми вшанування героїв — від часів Руси-України, козацтва, Січових стрільців, повстанців УПА до захисників України у сучасній війні з Російською Федерацією.

Ви дізнаєтеся про:

  • Історію вшанування героїв в Україні;
  • Поховальні традиції Легіону УСС, Армії УНР, Галицької Армії та УПА;
  • Як змінюються традиції вшанування героїв і що сотні років залишається незмінним;
  • Якою є роль держави в політиці пам’яті;
  • Як правильно говорити про смерть з військовими та з родинами загиблих;
  • Чому вшанування має стати не лише традицією, а й ключовим елементом формування національної ідентичності.

Учасники дискусії:

  • Богдана Левицька – керівниця благодійного фонду “VESTA”, ексрадниця Міністра у справах ветеранів;
  • Костянтин Татаркін – ветеран, експерт з комеморації та реінтеграції ветеранів;
  • Юрій Юзич – історик, політичний та громадський діяч, голова Крайової Пластової ради;
  • Віра Литвиненко – голова ГО “Серце назовні”, авторка проєктів вшанування полеглих Героїв з 2022 року, мама Героя Азову Владислава Литвиненка.

Модеруватиме захід Юлія Пішта, працівниця Національного музею Революції Гідності, волонтерка, громадська активістка.

23 травня у нашій країні відзначається День героїв України. Сьогодні українці вшановують пам’ять усіх людей, які боролися за свободу та незалежність України за час її існування. Це дуже значуща та актуальна для нас дата під час нової сучасної війни з Росією.

Дата 23 травня була вибрана не випадково. 3 травня за суперечливих обставин загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський. 23 та 25 травня радянськими агентами були вбиті лідери українського визвольного руху Євген Коновалець та Симон Петлюра.

Ідея пам’ятної дати, яка б вшановувала борців-героїв, зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни. Її запровадили постановою другого Великого збору ОУН у квітні 1941 року. Згодом День Героїв відзначала українська діаспора. У незалежній Україні День Героїв 23 травня стали відзначати здебільшого після нападу росії у 2014 році.

Вшанування — це не лише про минуле, а й про спільний шлях уперед. Прийдіть, щоб почути свідчення, дізнатися про історичні паралелі й зробити висновки сьогодні.

Вхід вільний, однак просимо зареєструватися: https://forms.gle/pHYCxdtdc5nFPcQu6

Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (майдан Незалежності, 18/2, Київ, 2-й поверх Будинку профспілок)

Коли: 22 травня 2025 року, о 17:30.

Орієнтовна тривалість заходу 1,5 години.

Під час заходу відбудеться фото та відеозйомка. Запланована трансляція на фейсбук-сторінці Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та ютуб-каналу Музею Майдану.

Найближчі укриття – підземний перехід та станція метро “Майдан Незалежності”.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа