Дерусифікатор YouTube: як захиститися від російського

Українське розширення “stopRU” для YouTube обмежило показ вже майже пʼяти мільйонів російських відео на платформі, йдеться на сайті ініціативи. Проєкт дерусифікації YouTube запустив український розробник Тарас Сливка торік у квітні. Інструмент оперативно виявляє російськомовний контент на відеохостингу й обмежує його для користувача. 

Користувач може встановити собі розширення безкоштовно. Після цього “stopRU” аналізує кожне відео на сторінці, перевіряє назву відео та каналу на наявність виключно російських (ё, ъ, ы, э) та українських (ґ, є, і, ї) літер.

У випадку виявлення російського відео розширення робить одну з дій: клікає “Не цікавить”, “Не рекомендувати канал” або виділяє відео, без жодних дій. На місці відео зʼявиться надпис “Відео вилучено”.

“Неідеальний критерій, та це не біда. За декілька днів програма відловить більшість російських відео. Змінити поведінку програми можна в налаштуваннях”, – йдеться на сайті ініціативи. 

З квітня минулого року розширенням вже скористалися понад 17 тисяч користувачів. “stopRU” працює у браузерах Chrome та Firefox.

“Російська – не є випадковою іноземною мовою. Для нас – це мова ворога, який веде прямий військовий конфлікт з нами протягом кількох останніх років. А культурний конфлікт – протягом декількох останніх століть.

Дивитися “цікаве відео” російською зараз – це з тієї ж серії, що й “читати Пушкіна в оригіналі”. Ми боремось з імперією та намагаємось увійти у світ західних демократій. Залежність проявляється в різних площинах: політичній, економічній та культурній. Де спільною ниткою є і мова контенту. Чим швидше ми позбудемось російської, тим швидше ця залежність нівелюється”, – написав розробник Тарас Сливка в тексті для DOU.

Завантажити розширення можна за посиланням.

Джерело

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа