Депортовані у СРСР

 

 

 

 

 

Середа, 30 травня о 19.00, Будинок вчених, у рамках проекту “Публічні лекції Polit.ua”


Адреса: вул. Володимирська, 45 а
Контактні телефони: (044) 278-2888, (068) 363-0661

“Звукові архіви ГУЛАГу” – проект Центру дослідження Росії, Кавказу та центральної Європи (CERCEC, EHESS/CNRS).

До, під час та після Другої світової війни, близько 1 мільйона європейців на Захід від Радянського союзу в його кордонах 1939 р., було депортовано в радянські виправні табори або у віддалені селища Сибіру чи центральної Азії. Міжнародна команда науковців разом із Радіо “Франс-Інтернасьйональ” вирушила Європою на зустріч з такими людьми, які після смерті Сталіна чи то повернулися жити до своїх рідних країв, чи то залишилися назавжди на місцях свого заслання. Поміж депортованих було багато осіб із західної України, які також надали своє свідчення про ці події.

Сюжет книги “Депортовані у СРСР – розповіді депортованих європейців про ГУЛАГ” побудовано навколо цих свідчень. До книги додається аудіо-диск – результат цього дослідження, на якому звучать голоси депортованих, розповідаються їхні особисті історії – складові історії Європи. Цій історії також присвячено інтернет-сайт.

Три автори цього видання представлять його, згадуючи між інших свідчення депортованих українців: Ален БЛУМ, директор Центру дослідження Росії, Кавказу та центральної Європи(CERCEC, EHESS/CNRS), історик та демограф; Марта КАВЕРІ, науковець Центру дослідження Росії, Кавказу та центральної Європи, історик; Катерин ГУСЕФФ, науковець Центру дослідження Росії, Кавказу та центральної Європи, історик.

Джерело: http://polit.ua/news/2011/09/27/gkn.html

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа