Триває очищення Полтавщини від російсько-комуністичної символіки періоду СРСР. Зокрема незаконних символів позбавилися у Лубенській, Карлівській та Глобинській громадах.
На вимогу Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) у місті у місті Лубни ліквідовано панно-зображення георгіївської стрічки й радянських солдат-червоноармійців з окупаційної армії Семена Будьонного. Цей радянський військовий і партійний діяч брав участь встановленні радянської влади на території України: упродовж листопада 1919 – жовтня 1923 років Будьонний командував Першою кінною армією, що зокрема, брала участь у загарбницьких операціях 1920 року проти Української Народної Республіки, очолюваної Симоном Петлюрою.
Незаконний символ знаходився на території колишнього військового містечка, де дислокувалася дивізія імені російського більшовика васілія чапаєва та пам’ятник цьому більшовицькому комдиву. Влада Лубен протягом п’яти років відмовлялася його демонтувати, доки торік шляхом народної декомунізації закон не виконали ветерани російсько-української війни та активісти з ГО «Гонор».
«Мозаїчне панно ліквідовано», – говориться у офіційній відповіді міського голови Лубен Олександра Грицаєнка.
«Пам’ятний знак був пов’язаний зі встановленням радянської влади на території України, а тому порушував чинне законодавство. Присвячувався армії, яка була опорою тоталітарного режиму Радянського Союзу, спадкоємицею якого проголошує себе російська федерація, що сьогодні веде проти України жорстоку і загарбницьку війну», – наголосив ініціатор демонтажу, регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.
А у Карлівці демонтували зі стели мозаїку з символікою СРСР – серпом і молотом. В.о Карлівського міського голови Сергій Бобрицький повідомив про те, що комуністичний символ, який належав і знаходився поруч із Карлівським машинобудівним заводом видалили зі стели. Також елементи державного герба СРСР (серп та молот) демонтували з вежі у місті Глобине. Про це сповістив координатор руху «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков.
«Відповідно до пп. «д» п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», символіка комуністичного тоталітарного режиму включає, серед іншого, зображення, що присвячені подіям, пов’язаним зі встановленням радянської влади та гербів або елементів герба СРСР», – зазначили у Полтавському офісі УІНП.
Полтавський офіс УІНП