Деколонізація топоніміки Кременчука: на офіційному сайті проводиться громадське обговорення

1653383910_perejmenuvannja-vulic-1

Після повномасштабного військового вторгнення російської федерації на територію України міський голова Кременчука Віталій Малецький ініціював процес перейменування назв об’єктів топоніміки, які є окупаційними радянськими, комуністичними та російськими імперськими маркерами. Ініціативу підтримав Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Громадське опитування мешканців громади проводиться на офіційному вебпорталі Кременчуцької міської ради https://poll.kremen.org.ua/index.php

У Кременчуці діяли покроково. Спершу з урахуванням пропозицій членів комісії з питань найменування об’єктів топоніміки, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у межах Кременчуцької міської територіальної громади, депутатів, громадських активістів, наукових співробітників Інституту історії України Національної академії наук України та рекомендацій Полтавського офісу УІНП було складено перелік об’єктів топоніміки.

Під головуванням секретаря Кременчуцької міської ради Юрія Гриценка відбулося засідання згаданої комісії.

Участь у ньому взяли регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар (по відеозвязку), депутати міської ради, громадські активісти та представники засобів масової інформації. За словами Пустовгара під час деколонізації вулиць варто звертати увагу на залученість персоналії в реалізацію російської імперської політики і чи є ця вона імперським маркером. Юрій Гриценко зауважив, що необхідно врахувати помилки «дерусифікації» інших міст й відтак підійти до перейменувань виважено та без поспіху. Учасники зібрання запропонували вилучити з топоніміки Кременчука радянських генералів, комсомольців, українофоба Бєлінського, трубадура імперії Алєксандра Пушкіна, військового злочинця Ватутіна, російських військових діячів Суворова, Кутузова, Багратіона. Також Максіма Горького (Пєшкова) – пролетарського письменника-популяризатора Гулагу і паплюжника Симона Петлюри. Загалом мова йде про 137 назв.

Громадське обговорення проходитиме в кілька етапів. Перелік вулиць провулків, тупиків, проїздів та бульварів розміщено на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради, аби містяни до 1 липня мали можливість з ним ознайомитися і внести свої пропозиції. Після цього буде проведено ІІ етап – голосування за нові назви цих об’єктів топоніміки. Після громадського обговорення Перелік затвердить міськрада.

Полтавський офіс УІНП (за матеріалами офіційного сайту Кременчуцької міськради)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа