ДБР повідомило про підозру львівському митнику, який підробляв документи для виїзду на закупівлі до Польщі

львівському митнику

Працівники ДБР спільно з СБУ викрили державного інспектора відділу митного оформлення митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці, який знайшов спосіб подорожувати Європою під час воєнного стану.

Під виглядом волонтера правоохоронець неодноразово виїжджав за кордон у своїх приватних цілях, однак жодної волонтерської діяльності не проводив. Як встановило слідство, інспектор знайшов пособника, який підробив клопотання начальника одного з районних центрів комплектування та соціальної підтримки Львова. У ньому йшлося, що митник нібито перевозитиме гуманітарну допомогу для потреб Збройних Сил України. На підставі клопотання обласна військова адміністрація у квітні цього року видала 30-денний дозвіл на його виїзд за кордон. Завдяки цьому документу він двічі виїжджав до Польщі, однак жодної гуманітарної допомоги до України не доставляв.

У серпні правоохоронець знову вирішив поїхати за кордон. Цього разу звернувся до керівника однієї з благодійних організацій з проханням включити його та його товариша до переліку водіїв фонду, які мають право виїзду з України. Завдяки цьому дозволу правоохоронець ще тричі перетинав кордон і знову без гуманітарних вантажів.

Тож митника підозрюють в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 332 та ч. 5 ст. 27 – ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України).

Передбачене статтею покарання – позбавлення волі на строк до 7 років.

За клопотанням ДБР суд обрав фігуранту запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави – 187,8 тис. грн.

Слідство триває, встановлюється повне коло осіб, причетних до протиправної діяльності.

Процесуальне керівництво здійснює Львівська обласна прокуратура.

Отримано з поштової розсилки ДБР

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа