ДБР ліквідувало потужну мережу продажу наркотиків через спеціально створену аптеку та наркологічні кабінети

Працівники ДБР затримали учасників злочинної організації, які у Києві та Харкові створили 24 так званих «наркологічні кабінети». В них лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних. Потім наркотик отримували члени злочинної організації та продавали наркозалежним у власній аптеці.

Встановлено, що мережа діяла з 2020 року. Слідство задокументувало отримання коштів учасниками організації від незаконного обігу наркотичних засобів у понад 5 млн грн. Також встановлено, що за період діяльності злочинної організації реалізовано понад 10 кг метадону, на які лікарі видали понад 15 тисяч незаконних рецептів.

Під час обшуків у фігурантів було виявлено значні суми коштів, одержаних від незаконної діяльності, та автомобілі, придбані за кошти від нелегального бізнесу.

Організатора злочинної групи затримано та повідомлено про підозру у створенні злочинної організації та керівництві нею (ч. 1 ст. 255 КК України), організації незаконної видачі рецептів на право придбання наркотичних засобів (ч. 2 ст. 319 КК України), організації порушення правил відпуску наркотичних засобів (ч. 2 ст. 320 КК України), організації легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України), організації використання коштів у великому розмірі, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів злочинною організацією (ч. 2 ст. 306 КК України).

Також затримано двох керівників наркологічних кабінетів, які намагалися втекти від правосуддя.

Засновникам та директорам товариств на які були зареєстровані наркологічні кабінети повідомлено про підозру в участі у злочинній організації (ч. 1 ст. 255 КК України), сприянні незаконної видачі рецептів на право придбання наркотичних засобів (ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 319 КК України), легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України);

Лікарям наркологічних кабінетів, які незаконно видавали рецепти на право придбання в аптеках наркотичного засобу – метадону повідомлено про підозру за ч.ч. 1,2 ст. 319 КК України.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів та арешту вилученого майна.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Отримано з поштової розсилки ДБР

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа