Того тижня ми відзначали Свято захисника України, та цей день буде радісним далеко не для кожної української родини. Підла й кривава війна на Сході вже забрала сотні життів наших захисників. Ще більше наших воїнів отримали тяжкі травми й каліцтва, наслідки яких перекреслили усі сподівання на подальше повноцінне життя.
Півтора місяці осені видалися дуже гарячими для проекту «Біотех-реабілітація поранених», в рамках якого медики та волонтери намагаються відновити тяжкопоранених бійців за допомогою високих наукових технологій. До участі у проекті долучилися одразу шість нових пацієнтів. Усім їм може допомогти високотехнологічне лікування за допомогою клітинних технологій. Найближчим часом новачки пройдуть пильне обстеження: медики клініки проведуть необхідні дослідження, відберуть біологічні матеріали аби виростити нові кістки та тканини, складуть докладні плани подальшого лікування.
В той же час п‘ятнадцять учасників проекту знаходяться на шляху до одужання: вони лікуються вже не перший день, їм саме провели основні лікувальні процедури або ж готуються до основного втручання у найближчий час. Ще троє бійців нарешті вирушать додому: основний курс лікування завершено, відтепер ніщо не втримає їх у лікарняних палатах. Надалі все у їхніх власних руках – подальше відновлення залежить лише від реабілітації та зусиль самих пацієнтів. У майбутньому вони побувають у клініці лише на чергових контрольних оглядах — адже жодного із учасників проекту не кидають напризволяще, тривалий час лікарі відстежують хід їхнього відновлення.
До речі, і лікарям клініки ilaya, і нам, волонтерам, було дуже приємно побачити аж тринадцять наших колишніх учасників: всі вони побували у клініці саме на контрольних оглядах. Результати аналізів та досліджень показали: відновлення йде за планом, жодних негативних наслідків лікування у хлопців не виявлено.
Всі учасники проекту «Біотех-реабілітація поранених» — бійці, які отримали тяжкі травми у ході проведення АТО. Всі вони пройшли через військові та державні шпиталі, усі отримали мовчазну або навіть явну відмову у подальшому лікуванні, всі пережили по кілька тяжких та безрезультатних операцій, всі вони постали перед загрозою ампутації, протезування та довічного каліцтва. Усім їм нині допомагають сучасні технології, які лікарі сприймають із поки обережною цікавістю та оптимізмом, а функціонери медичного міністерства намагаються не помічати.
Та навіть протидія медичних високопосадовців не спиняє волонтерів та лікарів у подальшому наданні високотехнологічної допомоги усім нужденним. На цьому не заробляє ніхто: медики клініки ilaya проводять подібне лікування фактично за собівартістю медичних матеріалів, волонтери ж «People’s Project» не беруть жодних комісій чи відсотків із народних пожертв, тому усі зібрані кошти спрямовано виключно на лікування.
Але і волонтери, і лікарі отримують в результаті проекту дещо значно цінніше. Вдячність людей, яких позбавили надії, а потім дивом урятували, вартує більше, аніж будь-які гроші. Ось деякі з останніх наших пацієнтів, яким допоміг «Біотех». Якби не клітинні технології, всі вони ниділи б в інвалідних візках, незграбно шкутильгали на милицях та сумно дивилися б у вікно, не маючи можливості навіть просто вийти з власного помешкання.
Роман http://www.peoplesproject.com/
Олегові http://www.peoplesproject.com/
Віктор http://www.peoplesproject.com/
Юрію http://www.peoplesproject.com/
Олександрові http://www.peoplesproject.com/
Ось Євген http://www.peoplesproject.com/
У Євгена тяжко потрощені обидві руки. Відновити кістки можуть хіба новітні технології
Хоч і радісно, що чоловік рушає додому, та Сергія нам буде відверто не вистачати – і ми, волонтери, і лікарі клініки ilaya вже звикли до його постійної щирої усмішки. Сергієві довелося попостраждати: хоча рятували його і без клітинних технологій, проте вилікувати чоловіка допомогла лише майстерність провідного спеціаліста клініки ilaya Володимира Оксимця. Чоловік боровся за зрощення зап‘ястя та відновлення руху руки, також «полагодили» йому і тяжко травмовану стопу. Не звернувся б до «Біотеху» – і хтозна, чим би закінчилася його історія.
Володимир http://www.peoplesproject.com/
Олександр http://www.peoplesproject.com/
Днями повернувся до клініки Роман Журавель http://www.peoplesproject.com/
Біля ніг Богдана http://www.peoplesproject.com/
Перша перемога у процесі лікування Олексія http://www.peoplesproject.com/
Нещодавно звільнився від гіпсу Віталій http://www.peoplesproject.com/
Днями у столичній Садибі Уварових проходить благодійна мистецька виставка «ARTvsWAR». Серед учасників заходу можна помітити і усміхненого молодого хлопчину. Це Володимир http://www.peoplesproject.com/
Ми щиро шкодуємо, що державна медицина поки не може допомогти таким тяжким пацієнтам. Українські медики багато років були заручниками безгрошів‘я та суцільного зубожіння, і творять справжні дива виключно на власній майстерності та ентузіазмі. На жаль, у деяких тяжких випадках цього мало. Впровадження й застосування новітніх технологій потребує не лише завзяття, а й значного фінансування, потужної наукової та матеріальної бази. Ми щиро сподіваємось, що за певний час ситуація зміниться на краще. Та те, що на Сході тривають бойові дії, те, що багато тяжкопоранених бійців потребують високотехнологічного лікування уже сьогодні, роблять ситуацію з відновленням таких пацієнтів дуже тяжкою.
Вихід із ситуації є. Можливості клініки Ilaya дозволили б узятися за лікування й інших тяжкопоранених бійців, та все впирається у фінансові питання. Навіть попри те, що подібне лікування виконується фактично за собівартістю матеріалів, витрати на медичні процедури все ж таки є надмірними для багатьох родин поранених вояків. Можливості волонтерів теж не безмежні – фінансувати лікування усіх бійців за рахунок пожертв поки що ми забезпечити не можемо.
Держава радо долучилася б до фінансування цього процесу: і Міноборони, і Мінсоцполітики, і навіть Верховна Рада сказали вирішальне слово на користь застосування нових технологій у лікуванні поранених бійців. Та проти нових методів різко виступили окремі представники Міністерства охорони здоров‘я — тієї структури, яка першою мала б бути зацікавленою у дієвих методах лікування людей. Попри успішне застосування регенеративних технологій у США та Україні, ці чиновники від медицини розгорнули справжню публічну кампанію з дискредитації нових методів і намагаються задушити цю ініціативу у корені за будь-яку ціну. Ми не зважаємо на закиди опонентів, проте готуємося найближчим часом спростувати усі маніпуляції та демагогію і назвати імена відвертих противників лікування бійців. А поки що ми просто продовжуємо сумлінно робити нашу роботу — відновлювати безнадійних для офіційної медицини пацієнтів.
Дуже шкода, що основні зусилля МОЗу у даній ситуації спрямовано не на те, аби розібратися у ситуації, а виключно на протидію новітнім технологіям. Більше того: кампанія з дискредитації волонтерської ініціативи, яка для багатьох бійців є останнім шансом на відновлення, вже призвела до того, що надходження пожертв на лікування поранених скоротилося; під впливом дезінформації з боку представників МОЗу деякі спонсори відлучилися від участі у проекті. На жаль, для багатьох тяжкопоранених бійців це є фактично вироком на інвалідність. Всі вони потребують якнайшвидшого початку відновлення, а не змагань бюрократів під килимом МОЗу. Саме тому ми вкотре просимо вас про допомогу: завдяки активній протидії медичних чиновників, забезпечити це лікування поки що можемо лише ми з вами. Насьогодні лише народні пожертви у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» http://www.peoplesproject.com/