Північноатлантичний альянс продовжує розширяти географію допомоги в організації перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, які звільнені (звільняються) у запас або у відставку. Черговим українським містом, де відбулось відкриття курсів, в рамках Програми НАТО — Україна «Менеджмент перевезень і логістика», став Чернігів. На урочистому заході з нагоди цієї приємної події були присутні менеджер програми НАТО — Україна пан Крістофер Штаудт, уповноважені представники Чернігівської обласної державної адміністрації, міської Ради, обласного військового комісаріату, а також рідні і близькі військовослужбовців, які сплановані до перепідготовки.
Слід зазначити, що в Чернігові слухачами курсів стали військовослужбовці, які підлягають звільненню в найближчий рік, а також колишні військовослужбовці, що залишили лави Збройних Сил України протягом останніх трьох років. Крім того, частина слухачів — це офіцери, які були призвані за мобілізацією у 2014 — 2015 роках та до свого звільнення в запас брали активну участь в антитерористичній операції на сході України.
Навчання проходитиме протягом трьох місяців. Враховуючи професійну специфіку нинішніх курсів, навчальний процес буде забезпечувати Учбовий центр «Громадської організації Ліга офіцерів» та ТОВ «Український центр підготовки плавскладу».
У ході проведення церемонії відкриття курсів, представниками органів місцевої влади особливо наголошувалось, що успішна реалізація проекту має стати практичним кроком у подальшій соціалізації звільнених в запас військовослужбовців регіону.
Нагадаємо, що НАТО з 2000 року підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування в цивільній сфері.
Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони в 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовим, або таким, які невдовзі будуть звільнені у запас.
З 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці та у зв’язку зі зростанням обсягу фінансування, було започатковано напрям економічних дисциплін, що викладаються на базі відомих українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.
Мета Програми — підтримка України в питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців. Програма надає можливість військовослужбовцям пройти підготовку за такими напрямами: менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін. Протягом останніх років курси проходять у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2018 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 800 бенефіціарів.
На сьогодні вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.
Прес-служба ГО «Ліга Офіцерів»