Після консультацій, що були надані представником Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олегом Пустовгаром та на виконання розпорядження Полтавської ОВА №417 «Про демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків» у місті Миргород та у селах Веприк Великобудищанської громади й Шарківщина Ромоданівської громади Миргородського району із незаконних об’єктів «Борцям за владу Рад» демонтовано комуністичну символіку та російські пропагандистські написи. У виконкомах цих громад повідомили про підготовку до процесу ексгумації та переміщення поховань прихильників ленінської, червоної росії на територію комунальних цвинтарів.
«Згідно із офіційних даних та фотофіксації наданих відділом культури Миргородської міської ради у місті Миргород (парк імені Тараса Шевченка по вулиці Гоголя) з незаконної надгробної споруди «Борці за владу Рад» демонтовано плити звеличення червоноармійців-військових армії ленінської росії. У селі Веприк Великобудищанської сільської ради Миргородського району поруч із Веприцьким професійним аграрним ліцеєм з надгробного знаку «Борці за владу» прибрано символіку СРСР. У селі Шарківщина зі стели «Борцям за владу Рад» та з надгробного знаку місцевим більшовикам Якиму Зуєнку та Федору Шнуренку усунено написи та елементи російсько-комуністичної символіки. Мова йде про зрадників Української Народної Республіки, тутешніх колаборантів, які допомагали ленінській росії встановлювати в Миргородському повіті окупаційну, так звану «власть совєтов»», – розповів Олег Пустовгар. Він акцентував на тому, що зроблено лише крок до виконання закону, здійснено частковий демонтаж, адже всі три згадані об’єкти ще рік тому необхідно було ПОВНІСТЮ прибрати з центральних зон відпочинку мешканців міста Миргород та сіл Веприк і Шарківщина.
«Пам’ятники, пам’ятні знаки, присвячених подіям, пов’язаним із встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті підлягають повному усуненню з публічного простору. Відповідно до статті 5. п. 4 Закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії»» за рішенням сільської ради, військової знак, що символізує російську імперську політику, розташований за межами кладовища, демонтується (переноситься) з публічного простору»,—пояснив норми законодавства Пустовгар.
Представництво УІНП в Полтаві